Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lohärads IF P-99
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lohärads IF P-99.
P-99
Följ oss för uppdateringar
För alla som vill samåka till Eskilstuna på lördag.... 6.30 vid Norrbil..:)
Lättsam sommarträning som 15 hungriga lirare
dök upp på.
Eftersom Gräsklipparmannen har flytt till nån ö
(söderhavet) så fick det bli tvåmål i det höga gräset.
Och det gjorde dom jätte bra,dom fick ta i lite extra på passningarna.
Anton var kung i målet och gustav linus såg rapp ut....
hälsningar från Gotland. Kom och tänka på våran backlinje när jag såg Ringmuren. Nästa vecka kommer jag Rauka vägen hem. :)
Rapportera
Lite doppboll (utan dopp) som uppvärmning. Filimonovic var lika duktig på det, förutom Alex monsterkast så fick Ralle till några nickmål.
Sen var det spel i 2 zoner för att hitta lite fria ytor. Adam x 2 var jätteduktiga på det.
I själva spelet så var det kul att se Timmy och Filimonovic samspel. Övrigt att nämna från träningen var att Ted var fantastiskt duktig ikväll :)
Visst är det så att vi egentligen ska börja spela 9-manna nästa år, det känns som vi har gjort det ganska länge men vilken var våran första 9-manna match och när.
Coach har ju minne som en guldfisk så han kan inte ge besked :)
Kul att LoBro fick avsluta med en vinst och bra spel. Hannes var med och gjorde riktigt bra ifrån sig
Rapportera
Nyklipp och fint på Vargheden och vips så var det 5 st grabbar där och lirade.
Spontan fotbollens död är överdriven, det är ofta ungar där och lirar. Jättekul :)
Hej!
RapporteraVälkomna på mitt kalas!
Lördagen den 10 juli kl 17 sätter vi fart vid Ekevallen i Rö. Där kommer vi spela fotboll (miniallsvenskan bl a), grilla middag och ha det mysigt. För de som vill sover vi över i tält och på söndagen badar vi och spelar lite mer fotboll. På kvällen kollar vi in VM finalen tillsammans med alla föräldrar.
De som inte vill sova kvar kan om de vill komma tillbaka på söndagen.
Ta med: fotbollsskor, bad och sovkläder, duschgrejor och ett glatt humör. Om det finns fler med tält så vore det bra om man kunde ta med, vi har plats för 6 i vårt tält.
OSA till Malin senast 8 juli på telefon 0709-662795
MVH
Fam. LAPRASIT