Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Långareds BoIS

Följ

Långareds BoIS

Följ oss för uppdateringar
Följ
Långareds BoIS
Välj sektion/lag

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
  • 3Lör
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.32
    • 18:00

      Träning Cykel


      19:00
  • 6Tis
    • 17:30

      Träning F07-08


      19:00
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 18:00

      Träning P12-13


      19:00
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
  • 9Fre
  • 10Lör
  • 11Sön
  • 12Mån
    v.33
    • 17:30

      Träning F09-10


      18:30
      Ollevi
    • 18:00

      Träning Cykel


      19:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 13Tis
    • 17:30

      Träning F07-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P08-09


      19:15
    • 19:00

      Långareds BoIS A (9:9) (borta) Herr


      21:00
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning E-laget


      18:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
    • 18:30

      Fristad/Sparsör/Borgstena (hemma) F07-08


      20:30
  • 15Tor
    • 18:00

      Träning P12-13


      19:00
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
  • 16Fre
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 11:00

      Gerdskens BK Svart (borta) P08-09


      13:00
    • 13:00

      Träning E-laget


      14:30
    • 16:30

      Skogsbygdens IF (borta) F09-10


      18:30
  • 19Mån
    v.34
    • 18:00

      Vårgårda IK Röd (hemma) F09-10


      20:00
    • 18:00

      Träning Cykel


      19:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 20Tis
    • 17:30

      Träning F07-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P08-09


      19:15
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
    • 19:00

      Skoftebyns IF (borta) P06-07


      21:00
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning E-laget


      18:00
    • 17:30

      Ledarsamling Ungdomssektionen


      18:30
    • 18:30

      Herrljung/Frisco (hemma) F07-08


      20:30
    • 18:30

      Vårgårda IK/Vårgårda IK FK (borta) Herr


      20:30
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 22Tor
    • 18:00

      Träning P12-13


      19:00
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
  • 23Fre
  • 24Lör
    • 11:00

      Stenkullen GoIK (hemma) P08-09


      13:00
  • 25Sön
  • 26Mån
    v.35
    • 18:00

      Träning Cykel


      19:00
    • 18:00

      Alingsås KIK Blå (hemma) F09-10


      20:00
    • 18:00

      Östadkulle SK (borta) F07-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P06-07


      20:00
  • 27Tis
    • 17:30

      Träning F07-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P08-09


      19:15
    • 18:30

      Östadkulle SK (hemma) P10


      20:30
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 18:00

      Träning P12-13


      19:00
    • 18:30

      Hemsjö/Tollered (hemma) F07-08


      20:30
    • 18:30

      Träning Herr


      20:00
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 11:00

      Rävlanda AIS (borta) P06-07


      13:00
    • 15:00

      Vänersborgs FK Vit (borta) P08-09


      17:00