">
Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket P-08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Basket P-08.
P-08
Följ oss för uppdateringar
Under fliken dokument finns nu två filer som kan vara till hjälp inför Telge Open, ni når dokumentet även via länkarna nedan.
Packlista
Policy vid cup
Inga kommande aktiviteter
Hej!
RapporteraKommer de behöva luftmadrass eller sovsäck?
Rapportera
Hej!!
RapporteraDet kommer vi behöva. Jag rekommenderar luftmadrass.
Rapportera
Bästa kombo är sovsäck + luftmadrass (då slipper man sängkläderna).
Rapportera@Johanna: Ett utav vårt lag (Örebro Vit) har match redan kl10:10 på fredag. Vi återkommer med lagindelningen senare idag.
Vi räknar med at vi kommer fram till Södertälje vid nio tiden, men jag är osäker om vi åker direkt till hallen eller om vi hinner åka förbi boendet. Jag får återkomma om detta också senare idag.
Info om cupen finns på https://sodertaljeopen.cups.nu/1571283
Där finns adress till hallar, boende, restaurang, samt spelschema.
Rapportera
Info om lagindelning finns redan, ser jag nu :)
RapporteraRapportera
Hej Per!
RapporteraDet är ingen som har anmält dig frivilligt men vi kommet verkligen behöva hjälp.
Mvh/Edo
Rapportera
Vi kommer behöva registrera alla spelare med nummer eftersom men vi kommer ha med oss extra matchställ.
RapporteraRapportera
VI kommer behöva registrera alla spelare med nummer men vi kommer ha med oss extra matchställ.
RapporteraRapportera
Det saknas fortfarande en förälder som ska hjälpa med i Södertälje. Både jag och Didier måste ha en förälder som ska hjälpa till på cupen för att det här ska funka. Linus pappa Per ställer upp som en förälder så vi behöver en till.
RapporteraRapportera
För er info så åker vi direkt till matchhallen på fredag. Killarna behöver byta till spellinnen och värma upp innan matchen börjar. En timme räcker till just detta. Bra att killarna har deras sportväskorna klara med allt de behöver till första matchen (lag vit)
RapporteraRapportera
Hej Eva!
RapporteraOm man inte kan sova med laget då kan man hjälpa under dagen när vi spelar, äter mat och allt annat i hallen.
Mvh/Edo
Rapportera
Man behöver inte. Men bra att ha tror jag.
RapporteraRapportera
Tack förresten alla ni som ställer upp och hjälper till under cupen!
RapporteraRapportera