Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Innebandy A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Innebandy A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hallå alla vingen supportar, vad har ni här att göra. Sluta skämma ut er. En match återstår och allt kan hända. Tack för en bra match Nerike.
Rapportera
Tack till er alla ”funktionärer” som gjorde dagens match möjlig i Mellringe.
Det var riktigt trevligt och bra ordnat!
En liten ändring från mej.. vi förlorade sista hemma matchen för året med 10-7 .. men i den matchen såg man inge gnista lr något tagg alls från vår sida....!
Rapportera
Ale ale ale ale..... Nu får ni det svårt.... men ändå starkt av er att peta in nåra mål och minska avståndet ... men ja tror inte vi förlorat en enda match med 3 mål hemma i år !
Rapportera
8-4 till Vingen efter några minuter in på 3.e. :) Hinner ni komma ikapp innan dommaren blåser av ?
Rapportera
Vingen i dag var det bättre laget, men Nerike måste inse att det inte går att skicka långa ballonglyror mot en ensam indian mot två backar. De flesta bollarna plockades ju ner ingenting. Uppspel måste spelas efter backen, eller i alla fall med en någon större variation!
RapporteraVarför coachas inte femman Rönnskär, Hagfors, Frid, Robban och ? En viss förändring till nästa match kanske? Robban borde spela på backen!
Powerplay kanske kan tränas lite.. eller testa en annan uppställning. Obefintligt spel bakom mål, han stod ju för det mesta skymd på fel sida?