Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Innebandy A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KFUM Örebro Innebandy A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar...blev lite fel... artikeln finns på KFUM:s hemsida, www.innebandy.kfumorebro.se
Rapportera
Ogge... den där yngling som syntes i Markaspåret... är hem från Stockholm där han tränade/spelat med Team USA, det amerikanska innebandy landslaget... lite trött efter, på tre dagar, hela fyra st. 2-timmars träningspass och två st. 3x20min matchar (eff.tid)... det var mestadels mat och sömn mellan alla pass!
En kort artikel och några bilder finns på http://team-usa.iow.se samt http://www.usafloorball.org/index.php?action=news_read&ID=181
Ses på torsdag i Markaspåret!
till nyfiken: ja, Fritte kommer att anordna en allsång i brunnsparken, det är tänkt som en liten sideshow till skansen och liseberg. Det kommer bjudas på både sång, dans och diverse gästuppträdanden av bla Harry and the Frids. Eventuellt dyker kanske Patte upp i sina snabba och kör några ryck på scen. Välkomna!
Rapportera
vi kör på torsdag kl 21 i markaspåret.. Det ligger ute vid universitetet, mot brickebacken o åt vänster uppe i backen, så kommer du rätt karla!
Det ska bli skönt at komma igång inomhus snart grabbar!
tjena grabbar! kör ni på onsdag igen?....vet inte riktigt vart markaspåret ligger, någon som kan förklara?
Rapportera
http://www.innebandy.se/templates/IDA/Fixtures.aspx?ID=21284&CompetitionID=3123&epslanguage=SV
Så här ser säsongen ut för oss I div 3, Dock är inga datum satta än, vi startar i vart fall mot Åsbro hemma för att möta Hovsta borta nästa kamp. Om man är sugen på att lira i Nerike tar man kontakt med Marcus hans nummer hittar du under "kontakta oss".
Kul med cup, men när får vi veta när vi kommer in i hall igen? Vore bra att veta
Rapportera