Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC

Följ

KAJBC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Kajutan BC
Boule
KAJBC

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 23 apr 2013 Håkan

    Imorgon onsdag kl. 18.00 på Svanis

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 apr 2013 Wicke

    Hallås torsdagsveteraner, blir det någon träning på torsdag, för förra torsdagen var jag nere och ingen kom över huvud taget. Om ni ställer in träningen så vore det bra att få lite info om detta, så att man slipper att åka ner med kommunala färdmedel i onödan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr 2013 Håkan

    Siwan!
    Det borde vara från mig.

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr 2013 Ronny

    Bra där Tommy, det är dags nu att börja anmäla sig till KM Dubbel, skriv även om ni vill vara med i lägg och skytte. Speldagen är Söndag den 12 Maj på Svandammsskolan.

    Ni kan anmäla här, det ser Siwan direkt och kan lägga ut, ni kan även anmäla er på vår FB-sida, dom anmälningarna skickar jag till Siwan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr 2013 Tommy o Maria T.

    Härmed anmäler sig Maria o Tommy .T till km-dubbeln

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr 2013 Conny

    Liten turnering i Boo tisdag kväll kl18.00 kostar 50 kr per näsa.

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr 2013 inger

    Jag kommer till stadsparken kl 13.00 inger

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 apr 2013 Bosse

    Jag tittar upp vid 13,00 tiden.
    Bosse

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 apr 2013 RoPe

    Jag tycker vi testar Stadsparken efter lunch förslag kl.13.00. Två sandbanor som är som Vårbergsbanorna kan jag tänka mig. Kastade lite sunk-boule idag, det är lättare banor i Svandamsparken men där håller nog PRO till på Måndag. För bilburna finns Willys parkering.

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 apr 2013 Ronny

    Det är ju DM till helgen för Vetts och det är Vårbergs Vårcup där vi har minst två lag med. Onsdagsträningen blir utomhus på Svanisskolan 18:00, matchspel.

    >>Packe o Carola, hoppas ni kan då, vore bra att slipa lite utespel.

    Rapportera

    Rapportera