Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
En ok dag för förstalaget. 2 segrar och 1 kryss. Vi spelade inte bra i kryssmatchen men men nya tag imorn.
Andralaget har börjat tungt men kommer att resa sig imorn.
Kan någon vara snäll och rapportera från Öland? Dålig resultatrapportering på Sbf online.
Rapportera
Framme på Öland.
Börjat med mental träning på altanen. Vi har sett Boholms och Vicke. Dom har inte efter en timme ännu kommit och pratat med oss. Vi befarar en konspiration mot oss. Vi tror att vi 3 ska vara avbytare efter deras resa hit. Robban, Bosse och jag väntar med spänning på kontakt och lafuppställning..
Hämtar Ronny i St Vika 7:30 har fortfarande baksäte tomt om någon saknar plats.073-8233035
Rapportera
Jag har fyra platser i min bil till Vårberg i helgen Kontakta Anders 0738233035 om någon vill åka med.
Rapportera
Har två platser kvar i våran bil till Vårberg, vill man åka med kontakta Danne R 0705833607.
Rapportera
Helt rätt, nu har vi varit förbannade i ett dygn på förbundets inkompetenta personal. Nu fokar vi på det vi kan påverka!
Nu jävlar ska vi spela grym boule på Vårberg i helgen, våran största konkurent i serien är ju uppflyttad så det är bara att ösa!
positivt, positivt, tagga, tagga, tagga!!!!!!!!
Ganska OK dag även för V-svart. 1kryss - 1 vinst - 1 förlust. Riktig sur förlust i sista matchen mot de gul/svarta - vi hade nästan kryss i hamn. Ny friska tag imorgon. Tack för en bra dag iaf - vi kämpade hela tiden ut eller hur....? Tack Kinga/Kjelle, Berit/Lasse Inger, Stickan o Roger. Har tyvärr ingen bra koll på det vita laget, men tror att det gick lite tungt. // Siwan
Rapportera