Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
så man ska tycka som du annars blir det den här typen av inlägg? Okej du storsatsande allvetare, jag håller med dig till 100%
Mvh Världsmästaren (nu mer utan egen åsikt)
PS. Vad failade?. Ds
Jag har inget att tillägga till dig som stor världsmästare, som vet och kan allt, jag har aldrig varit på SM, Varbergs Strandcup, Eskilstuna, Uppsala Gävle mm, Utomlandstävlingar i sex år på raken, vet ej vad som räknas till dom stora!!!!!!, EM VM???????
Du ska inte behöva att kasta mera skittunnor mera för jag lägger ner, grattis världsmästaren.
oj då. Men fortsätt satsa då. Beror väl på vad man räknar som tävling, jag har inte sett dig på nån av dom stora iallafall men visst räknar man veterantouren som satsning så fine.
Skiter i det anyway. Vi har olika syn på hur man satsar i idrott. Skitsamma, det får man ha. Dessutom var det mest riktat till öppna klassen.
Men en fråga, om man har två guldmedaljörer i laget och alla toksatsar enligt du, hur kan man då åka ur, överträning? Vad failade?
Träning Svan dams parken i kväll onsdag 18:00 tills vi ledsnar.
Fredags boule 21/8 samling 10:30-10:45, Spelstart 11:00 i Svan dams parken.
Alla medlemmar är välkomna.
Veterantouren i Orminge den 20/8 spelar Kinga, Kjelle, Roger o Siwan.
Lycka till Sorunda-laget på Hågelby idag!
Ja du, Ronny, när träningarna är i Nynäs, så finns det dom som fortfarande jobbar och man behöver ju ej träna i Nynäs, kommunen har fler ställen att träna på än bara i Nynäs och vad det gäller tävlingar så har jag nog varit på flera än du har någon vetskap av, så kast ingen skit för än du vet vad vill ha sagt.
Om det är några som har sagt till dig att dom inte vill satsa, så borde du vara rak och tala om detta till dom som tar ut lagen, en av dom är din mor som är med i dessa laguttagningar och det vore ju bra om du nämnde detta så att dom vet detta dom som tar ut lagen, eller!!!!!
Jag håller också på med massor av olika lagspel, så jag vet nog hur man tar ut dom som skall vara med och dom som väntar hemma på sin tur, så snacka inte en massa skit.
ja du Wicke, den satsningen är väl mest ord. Hur många träningspass har du varit nere på? Hur många tävlingar har Du spelat?
Jag kan ju säga att jag satsar på Bowling men rent praktiskt gör jag ju inte det. Dessutom skrev jag inte alla men dom flesta har den synen, det vet man när man pratat med olika folk på träningstid. Testa.
Mjo, F.låt Wicke. Jag blir lite hetsk ibland.
Rapporteradet var inte min mening att uppröra någon på något sätt, utan mitt inlägg var tänkt i positiv riktning. Gällde väl mest det öppna laget som är nästan helt nytt och har mer den inställningen jag nämnde, vilket jag tycker är okej, för man har den gemensamt.
Kan förstå att Div.1 Vettsen är besvikna, framförallt med det laget man har. Ni är klart bättre än att få åka ur, seriespel är nyckfullt, det gäller att få till det över endast två ynka helger, finns ingen tid och laga en tung helg.
Ni får visa nästa år vad ni kan genom att gå obesegrade genom tvåan och ta tillbaka div.1 platsen.
/fd Världsmästaren, nu mer bara Europamästare. :)