Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC

Följ

KAJBC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Kajutan BC
Boule
KAJBC

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 2 nov 2017 Roger

    Tack Ronny för dina inlägg på GB. Det är dessa som gör det lätt att fatta beslut hur man ska svara valberedningen vid eventuell förfrågan om styrelsearbete. Tråkigt att du fick problem med att komma in i boulelokalen när du hade betalt medlemsavgift. Tidigare, när du inte var medlem i Kajutan, kunde du under 2017 komma in och använda boulelokalen utan problem.

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 nov 2017 Ronny - (27396) Blom

    Det är betalt?

    Så alltså ska vi medlemmar först ta reda på om någon är på semester, sjuk eller liknande? Bara så du vet så kontaktade jag inte Siwan först utan blev informerad om att kontakta henne i ärendet av styrelsemedlem som själv inte visste att hon var på semester?
    Skickar någon syrliga pikar till mig "fixa bara dina grejer" så svarar jag med samma mynt.
    Om jag varit utomlands så hade jag bara svarat. Jag är utomlands, ni får vänta eller lösa det själva istället för att faktiskt själv starta den hårdare ordväxlingen.

    Men vad tycker du som ordförande att man till sist måste gå ut offentligt i en GB för att få hjälp? Det behöver nog inte dom flesta medlemmar göra?
    Fundera över det.

    1. Vem ska vara proffsig i frågan?
    2. Gör man skillnad på medlemmar?
    3. Ska jag tänka styrelse eller kompis?

    4. Jag fick ingen respons på en hjälpfråga i ett ärende som var av vikt för att kunna träna er öppna klass. Jag fick pikar? Jag ska be om ursäkt? Nope.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 nov 2017 Per - 20394 Wikström

    Wicke

    Ronny det du skrev för 3 dagar sedan mot Siwan är ju inte bra.
    Om man som individ betalar in dom gällande avgifterna till klubben i tid, så kommer man också komma in till banorna i Folkets Hus, som medlem i klubben En ursäkt till Siwan är helt rätt att göra, än att kasta glåpord på nätet.

    Ordförande

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 nov 2017 Anders - 23246 Runnman

    TORSDAGS BOULE

    FOLKETS HUS.
    MAX 18 STYCKNA (först till Kvarn gäller)


    Samling som vanligt 10.30-10.45
    Spelstart senast 11.00

    Alla medlemmar välkomn

    Rapportera

    Rapportera

  • 31 okt 2017 Ingwor Palmqvist

    Är det inomhus? Eller på Estö med vantar på ??

    Rapportera

    Rapportera

  • 31 okt 2017 Anders - 23246 Runnman

    klockan 12.00 idag kör jag träningen i stället för Siwan.
    Välkomna

    Rapportera

    Rapportera

  • 28 okt 2017 Ronny - (27396) Blom

    Siw?? Bara fixa mina grejer? När nånsin har du behövt lyfta ett finger för mig?

    Om du nu fick sms:t så är det ju bara svara att du är på semester. Jag har ju annat att göra än att kolla ditt semesterschema.

    Hur ni internt arbetar får ni bråka om själva. Jag sökte kontakt åt alla möjliga håll men med ständig återvändsgränd. Då vände jag mig till GB:n och vips så löste det sig.

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 okt 2017 Tommy - 20516 Boholm

    Efter förra Fre. toppspel var vi (BB-JH-TB) tillbaka på normal nivå vilket innebar 0-2 (12-13,12-13) mot FPS (Kicki,Lasse, o Benke)

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 okt 2017 Anders - 23246 Runnman

    Tremänningen.

    Kaj ag Siw-SBS lag Lasse 2-0 (13-12,13-8)
    Tack Birgitta och Berit för en bra dag.

    Anders

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 okt 2017 Ronny - (27396) Blom

    Kanon, det är fixat. Bra jobbat Robban, tack

    Rapportera

    Rapportera