Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
Tack Conny – bra resumé – instämmer helt och fullt.Fast man skulle också kunna sammanfatta det hela så här - vi förlorade i semifinalen mot BOO och blev därmed 3:a eller 4:a tillsammans med FPS som förlorade sin semi mot BSJ.(Snygg omskrivning eller hur?) Final mellan BOO och BSJ. BSJ vann med 3-0.
Det gick bra i första matchen mot Wasa, vann båda dubblarna övertygande. Förlorade sen trippeln, i de två återstående dubblarna förlorade inger och carola, då vart det avgörande match där Siw och Birgitta vann. sammanlagt 3-2 i matcher till Kajutan. Nästa lag var Boo, de spelade ut våra tjejer i de två inledande dubblarna. Men i trippeln kom vårat lag igen fast det räckte ej 3-0 till Boo. Laget kom ej upp i sin högsta capacitet, förutom de två första matcherna mot wasa. Lite mera tro på sig själva och träning så tar vi det nästa år. M.V.H C
Rapportera
Nyfiken!
Funka det med Haggans pub och boulespel?
Fick förhinder
....
Damboulen.
Hur gick i kvalet igår?
Sopa ni banan med motståndarna?
Tack Maggan - vi ska kämpa för oss och Kajutan BC. Första laget vi möter är tjejerna från Wasa PC.
Rapportera
1.Lördags cup börjar runt kl. 17:02. Samlig kl. 16:43.
2. Interntrippel finalen kommer att spelas tisdag 30 januari kl. 18:00
Vi ses på lördag...
Vad gäller lördagens spel - så var snälla och kolla mailet som jag skickat. Snällt om ni också vill meddela kompisarna som inte har mail.
Rapportera
Vi kommer
Rapportera