Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kajutan BC KAJBC.
KAJBC
Följ oss för uppdateringar
Conny du har rätt! Jag förmedlade KÄNSLAN vi hade vid tillfället. Efter 4tim. och en match till när vi ändå var i mål. DIF föreslog bäst av 3 men det gick inte domaren med på. Bara Carolina sköter sig ska vi nog ta nån placering.
Rapportera
Grattis till vidare spel i Svenska cupen.
Alla matcher har betydelse (R.P) Laget var klart för slutspel. Ni spelade om placering, kvalettan får troligtvis möta en 2:a eller 3:a från ett annat distrikt.
Enligt förbundet är ni Uppstickare som ingen trodde på. Jag tror/vet att ni spelar bäst när ni inte är favoriter. Så ut och kör över resten av Sveriges varaner.
En sak till. SBK var den stora skrällen som gick vidare från Öppna cupen. Spelade slutspel i Varberg, lottade mot Sibirien i första omgången, lite tråkig lottning. De kunde ha mötts i Stockholm.
Hoppas ni får möta några nya förmågor. Ha de :)
hej tommy b. robban l min dubbelpartner är bortrest till 19okt. men om reglerna tillåter detta så spelar vi ifatt de övriga lagen efter 19okt. jag försöker komma ner på torsdags-kväll träningen samt lörd. cup. och betalar avg.då m.v.h. j.w.
Rapportera
Tisdag kl. 13.00 boule i parken(ej skolan). Det ska bli kanonväder. Alla välkomna till kanske en sista utomhusboule för säsongen.
Rapportera
NÄSTA KORTLEK ONSDAG 8 OKT 18.30
VI SIKTAR PÅ ALL-TIME-HIGH I MOTSATS TILL BÖRSERNA!
MÅNGA FINA PRISER OCH GOD MAT SOM VANLIGT.
VÄLKOMNA
Hej!
Vi hinner tyvärr inte komma ikväll. Kan vi lösa det senare med betalning. /Carina
Kajutan kan få behålla platsen i serien div.2 Vet. Trots en dålig placering 2008. Anledningen ska vara att lagen i regionen behöll sin plats i ettan. Hoppet finns men beslut saknas..
Rapportera
Alla boulesugna – vi syns i Svandammsparken kl.13.00 – Tobo kommer lite senare.Kanske sista utespelet för året. PRO spelar ev. till 13.00 – men 3:e banan kan vara ledig om vi vill börja tidigare.
Rapportera