Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC

Följ

KAJBC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Kajutan BC
Boule
KAJBC

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 2 feb 2011 Rickard s

    hej alla

    jag har inga problem med utagngen utan det jag framhåller är att när man läser gästboken och får intrycket att dom kamrater som är sugna på att åka och spela saknar rätt antal för att göra detta ,

    då amäler man sig för att hjälpa dom så dom kan åka men får sen höra att det fanns spelare så det inte var någon kris .

    Då behöver inte tex jag gå in för att i mitt tycke anmäla mej för att hjälpa dom som vill åka .

    Därför anmäler jag mej inte något mer utan svarar uk om jag blir kallad och om jag kan vilket ibland är svårt då jag som ni vet har mycket annat på min agenda ochså.

    Detta blir min slutdebatt om detta mvh Rickard

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 feb 2011 Håkan

    Lag Håkan söker motstånd måndag 7.2. kl.18.00 ???

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 feb 2011 Morgan

    Till ToBo och Ingalill & Leif. Glömde bort att vi är bortbjudna på söndag. Skall försöka ordna en match under nästa vecka. Meddela om tisdag skulle passa.

    Till lag 4- serien. Kan något lag Robban eller Bosse, möta lag Morgan på tisdag den 8/2 vid 17-18 tiden. Mogge.

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 feb 2011 Conny

    Det var något som jag införde som Uk då slipper man en massa skrivande på gästboken, tycker själv att det är bättre att prata med dem man vill ha med.

    Nu har ju Uk frågat om intresserade på gästboken, de kanske tycker att det är den bästa vägen. Om man undrar något om tex. utagningar så tycker jag forfarande att man pratar personligen med den ansvariga.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 feb 2011 kaj sekr.

    Lite uppochnervända värden. Uk ska kontakta de som de vill ha med/är uttagna. Visst kan man ha förhinder, men då talar man om det. I princip ska alla licencierade medlemmar vara tillgängliga för UK att välja mellan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 feb 2011 Morgan

    Resultat 4-lagsserien.
    Lag Morgan 3 segrar, kvot 60- Lag Håkan 3 segrar kvot 59. Alltså oavgjort med 1 kulpoäng till Lag Morgan. Mogge.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 feb 2011 ToBo

    VINBOULE ONSDAG 18:00, VÄLKOMMNA ALLA TÖRSTIGA!!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 feb 2011 Conny

    Det är ju bara att ställa uk mot väggen om något känns felaktigt i utagningen, tycker det är bra att du vill spela.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 feb 2011 Rickard s

    Ok Håkan

    Jag kan förstå att vissa anmäler sig direkt till uk och inte kanske vill göra det via gästboken Men då kan uk skriva att vi har ett antal spelare det behöver inte vara med namn utan skall det var 6 st ock uk har 5 så kan det var bra att vi som funderar på att anmäla oss vet detta mvh Rickard

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 feb 2011 Håkan

    Hej Rickard!!
    Förstår hur du menar och du har rätt i att vi inte har tillräckligt mycket folk i öppna som är aktiva på vintern.
    Men vi hade i alla fall 2 lag i öppna serien förra året.
    Vissa vill nog inte gå ut i gästboken och anmäla sig när dom själva tycker de inte visat sig tillräckligt mycket i lokalen.
    Det händer också att när UK går ut med en förfrågan och man vet att man t.ex träffar Carola i lokalen senare den dagen väljer att anmäla sig muntligt till henne direkt. Vi får väl ta med det till årsmötet. Det ska ju helst inte behöva vara några oklarheter.

    Rapportera

    Rapportera