Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC

Följ

KAJBC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Kajutan BC
Boule
KAJBC

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 17 mar 2011 lill Danne

    Hejsan alla
    Vill bara skriva och säga att jag hoppas att det dyker ner folk på lördag. Korv med brõd samt dricka kommer att säljas.
    Mvh Lill danne

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 mar 2011 Rickard s

    hej vincent och alla andra om jag inte missminner mej så talade vi om detta på årsmötet när du blev vald till ordförande men även under andra samanhang har det talats om när du varit närvarande det kan var lätt att glömma ,jag hoppas att det nu kommer att ordna sig till det bästa

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 mar 2011 Vincent

    Hej!
    Aldrig har jag blivit sagt till angående evt. dryck nere i boulehallen och tycker att om det skulle blivit konstaterad då skulle jag få smällen och inte Kajutan! Det är ju enklare att ta mina nycklar i stället av byta allt!
    Då inga har tilltalat mig om någonting kommer det här som en överraskning. Ledsen att vi kom i denna situationen, men inga från FH eller Kajutan har sagt till mig och jag vet även inte när det här uppstod.
    Mvh
    Vincent

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 mar 2011 Jens

    Jag och albin (och kanske Janne) drar ner idag innan V-boulen vid 17-tiden. M.A.O kommer det vara upplåst för den som har lust att komma ner och värma lite

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 mar 2011 Håkan

    Håller med dig Rickard.
    Det får väl bli styrelsens huvuduppgift att ställa nyckelfrågan till rätta

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 mar 2011 Rickard s

    Hej Alla

    Jag vill bara meddela att jag har lämnat ifrån mej don nycklar jag kvitterat ut från folkets hus ,sen måste jag ochså säga att om det är som det skrivs här är anledningen till att vi bara får 5 nycklar anser jag att dom som var ner och förstörde

    (genom att som skrivs ha egen dryck med trots att alla som varrit inblandad i båda klubbarna vet att detta inte var ok )

    dessa bör nekas att spela i lokalen under en vis tid för att på sätt visa att vi ej accepterar detta .

    Jag kan inte förstå att hela klubben blir drabbade av att vissa ej kan sköta sej mvh Rickard

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2011 Albin

    Jag och farsan tänkte dra ner och kasta lite runt 19 tiden idag. Bara att komma ner om ni känner för att möta oss på en dubbel eller bara för att kasta lite :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2011 ronny

    Då är jag väl den första att nämna det som sägs då. Jag har fått förklarat för mig att CPN har haft med sig egen sportdryck till lokalen och därför dras nu nycklar in och nya ska kvitteras ut. Jag skrev Vincent gang i synonym med CPN, ja du är ordförande så Vincent gang. Vad jag förstått så var du ãven på plats när detta inträffade. Om du tror att jag inte skulle kunna säga eller ställa frågan till dig live så tror du galet fel. Men du får gärna berätta om det är osanning för det håller jag med om att det vore orätt om så är fallet.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2011 Bosse

    Jag är där 17,30

    Bosse

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 mar 2011 Vincent

    Ronny!!! Har jag misskött mig?? Hörde att det gick ryckte, men om någon kan vara så snäll att tala om till mig personligen vad det väl är jag har gjort då slipper jag att få en dåligt ryckte för ingenting. Jag hatar att människor snackar bakom ens rygg och inte är mans nog att konfrontera en.
    Mvh
    Vincent

    Rapportera

    Rapportera