Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kajutan BC KAJBC

Följ

KAJBC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Kajutan BC
Boule
KAJBC

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 3 sep 2012 Ronny

    Bra, mer åsikter. Vi som riggar vill ju att det ska passa så många som möjligt, att skapa en produkt som är kul att deltaga i för många. Blir vi fler så kan man även lira A och B slutspel. Vad tyckte ni om årets skytte och läggtävling, var ju inte helt traditionellt?

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 RobbanL

    Ronny, KM på våren låter bra... +65 klass lockar nog flera att deltaga...

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 Runnman

    Jag tycker att man bör ha allKM på våren och ett separat V65.

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 lillen

    jag tycker boule suger =)

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 parvel

    jag tycker det ska gå tidigare typ slutet av maj början av juni alla klasser. tror suget är som störst då i början av utomhus säsongen så är det illafall för mej.

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 Carola

    Vi tycker att det var en bra ide Ronny. att ha ett KM för v65 också för det är synd att det är så få deltagande. är det en bra vår kan man ju lägga det redan i Maj. Bosse och Carola

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 Ronny

    Kom igen nu! Dela med er av hur ni vill att KM ska utformas. Det är ju medlemmarnas tävling om nåt. Det var bra uppslutning på trippeln men nu till dubbeln och singeln var det för dåligt. Lämnade ett förslag nedan, vad tycker ni? Vad tror ni? Vill att många ska vara med.

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 rickard s

    grattis till alla medaljörerna

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 sep 2012 RobbanL

    Grattis Håkan och övriga medaljörer från Söndagens klothivande!.. Håkan... är det brådskande med måttbandet?

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 sep 2012 Ronny

    Det var en trevlig KM helg men med för lågt deltagarantal. Verkar som att många är mätta på hösten. Vad tror ni om att nästa säsong spela alla KM grenar på våren, dock ej allt samma helg. Funderar även på om vi samtidigt skulle ha v65 KM så det blir ännu mer folk och gemenskap under KM dagarna. Vad tror ni??

    Grattis alla som fick släpa med medalj/medaljer i helgen!!

    Rapportera

    Rapportera