Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Uppsala U13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Uppsala U13.
U13
Följ oss för uppdateringar
Vi ställer in träningarna mars ut. Det innebär att träningen imorgon är inställd. Det rör sig alltså om tre träningstillfällen. Även jag får passa på och önska alla en trevlig helg, ta hand om varandra och motionera på egen hand!
Rapportera
Hej, för att minska risken för smittspridning och däribland avlasta sjukvården något tycler jag också det låter klokt att ställa in mars ut. Mvh Anna, Benjanins mamma
Rapportera
Ludvig är sjuk och kommer inte imorgon. Gillar också Gränbyhallen.
Hejsan allihopa, tänkte först delge er lite information kring förra veckans inställda träning, på grund av någon / några hade vandaliserat hallen så bestämde vi som var där att ställa in träningen och det är inte första gången detta händer. Klubben informerades och de lovade att kolla om vi får träna i ny hall. Personligen gillar jag Gränbyhallen av den enkla anledningen att den ligger så nära mig.
Sedan tänkte jag kolla lite med er om hur vi tänker kring att ställa in träningarna mars ut eller köra som vanligt. På klubbens hemsida står det att man kan köra som vanligt men om någon känner sig dålig/ sjukt / rest nyligen bör kanske stanna hemma. Jag vet att det är många andra föreningar som har ställt in alla sina träningar, matcher, cuper osv mars ut. Detta är inget beslut jag sitter på, det gäller oss alla. Sjukvården är under en stor press och detta är en seriös fråga. Det är även flera föräldrar som har hört av sig och undrar hur vi ska göra. Så hur resonerar vi?
Tack för info! Ta hand om er. Vi syns i april.
Rapportera