Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Uppsala U13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Uppsala U13.
U13
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
WhatsApp går bra också för mig. Det är kanske inte alla som har WhatsApp men alla som vill kan få vanliga meddelande via smsgrupp.se/. Våra nr är 0739 454 843 och 0737 665 336 ifall någon startar upp en grupp.
RapporteraLåter vettigt med nån grupp för meddelanden. Jag är osäker på när jag har bilen idag, annars hade jag kunnat fixa träningen.
RapporteraAtt skapa en grupp för snabbare kommunikation är jättebra. Vi kan även kopiera fler nycklar till förrådet då vi ibland hamnar i den här situationen. Föreslår Messenger eller Whatsapp, kom gärna med andra förslag.
RapporteraBlev nog miss i kommunikationen från min sida. Jag är inte i Uppsala och Shaho jobbar. Tiden för planen hade vi men jag hade ingen möjlighet att fixa bollar. Därför bad jag Ahmed (eller någon annan) att kontakta honom angående nyckel.
RapporteraJag föreslår att en SMS-grupp skapas där alla föräldrar som vill vara med kan snabbt kommunicera. Jag tror att det skulle bli smidigare då folk kan snabb få ett meddelande och svara. Vad säger ni?
RapporteraJag har suttit här också och väntat på besked - men "vi" skulle prata med Shaho om nyckel till förrådet (jag har inte hans nummer, så väntade att "ngn" skulle göra det! Kanske fler som mig som väntar på "ngn") ;)
RapporteraJa vi har tiden så prata med Shaho om nyckel till förrådet med bollar.
Rapportera
Våra nummer att läggas till grupp är 0736716322 och 0762129393
Rapportera