Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagersta Södra IK P-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagersta Södra IK P-13.
P-13
Följ oss för uppdateringar
Tisdag 16/5 har vi fotografering på Fagerliden.
Samling 17.40 anmälan kommer ut för att se hur många vi blir om matchställen räcker. Troligtvis kommer det inte att göra det så därför vill att så många som möjligt har tränings södra t-shirten och overall på sig. De som inte har kommer få låna matchställ.
Under onsdagen och måndagens träning kommer vi att ha med lappar som ni får fylla i för att minska att alla ska skriva innan fotot på tisdag. Så ni vårdnadshavare lär komma med och skriva på.
Från nästa vecka är vi ute på onsjö och tränar måndag och onsdag 18.30-20.00
Viktigt att ni kommer i tid alltså helst 10 min innan träningen börjar och meddelar på laget. Vi är jättemånga nu och det underlättar så i planeringen.
För er kännedom! Idag fick vi ta samtal om regler så alla nya vet. Pratade om första matchen, vad som var bra och behöver förbättras. Vi fick även förklara att goda relationer lever man längst på. Här och i skolan ska man känna sig trygg och det gäller även på planen till motståndarna på match att man respekterar och ger positiva kommentarer. Ingen vinner på att nedvärdera någon för att de är sämre. Hör vi att man gör det blir det ingen match för berörd spelare. Vi bär södra loggan med stolthet och ska då visa och vara goda förebilder och de även utanför träning/match.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera