Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK Damer

Följ

Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 10 jan 2017 Sanna Jaconelli

    Jippi! Nu är vi igång igen!

    Spelschemat för våren ska snart justeras och vår primära plan är att lägga matcher ungefär som förra året, dvs ffa senare söndagseftermiddagar. Jag skulle vilja att alla som vet med sig att de har helger/dagar under april-juni samt augusti-tidig oktober som de INTE kan spela matcher smsar det till mig under morgondagen. Ser vi att det är många som inte kan samma dagar ska vi försöka anpassa schemat därefter om möjligt.

    Så jag ser framemot smsbombning ikväll och imorgon :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2017 Annika Garneij Glans

    Hej alla glada träningssugna! Jag kommer tyvärr ha svårt att komma på tisdagsträningarna de kommande veckorna då Andreas repar med sitt band samma tid. Jag hoppas kunna komma varannan vecka... Spring hårt ikväll vi ses på torsdag!

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2017 Cecilia Axelsson Mansjö

    Krya på familjen Anna!
    Jag är taggad på löpning ikväll! Ses alla goa!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2017 Anna Gyris

    Hej alla underbara essingare. Både man och barnhar blivit magsjuka här hemma så jag står ensamt ansvarig för uppassning och gulligullande. Kommer därför inte kunna komma ikväll men jag hoppas verkligen att de är friska till på torsdag. Kör hårt ikväll!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 jan 2017 Therese Paulin

    Haha jag tänker och tänker!! Vad har jag sagt !?! haha längtar ännumer tills vi ses nu så jag får höra haha ;)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 jan 2017 Jenny Björk

    Ursäktat.
    Ledigheten är ju inte över än... för somliga, så du kan fortsätta att lukta på korkarna ett litet tag till ;-)
    Vad roligt det ska bli att ses allihopa och svettas loss!! Säger som TP:... eh nä, förresten - det gick inte att formulera rumsrent, det får vänta tills vi ses! :-)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 jan 2017 Danne Uden

    Soon very soon ska det ju stå!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 jan 2017 Danne Uden

    God fortsättning allahopa!
    Jag tror inte vi bestämde ngt spikat sådär men vi börjar nästa Tisdag. Jag mailar ut program för Januari son verk son! !
    D

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 jan 2017 Sanna Jaconelli

    Gott nytt alla glada! Bestämde vi när vi ska börja tisdagsträningarna? Inget upplagt i kalendern ännu iaf.

    Rapportera

    Rapportera

  • 1 jan 2017 Cecilia Axelsson Mansjö

    Gott nytt år!!! /Cissi från Trillevallen

    Rapportera

    Rapportera