Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eslövs BK

Följ

Eslövs BK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Hörby FF (hemma) Juniorlag Herrar


      21:00
  • 2Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      IF Lödde gul (borta) P-06


      20:00
    • 18:15

      Bollkallar EBK - Limhamn/Bunkeflo P-07


      19:00
    • 19:00

      LB07 (hemma) A-laget


      20:00
    • 19:15

      Sjöbo IF (borta) P-08


      21:15
  • 5Lör
    • 10:00

      Kågeröds BoIF/Röstånga IS (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      IF Lödde svart (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Eslövs BK (hemma) P-13


      13:00
    • 10:00

      Asmundtorps IF (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Perstorps SK (borta) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 11:00

      Linero IF röd (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Linero IF röd (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      EBK Svart (hemma) P-07


      15:00
    • 12:00

      Knattespelen P-12


      16:00
    • 13:00

      Torns IF orange (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Dösjöbro IF (hemma) U19


      16:00
  • 6Sön
    • 09:45

      Träning P-13


      10:45
    • 10:00

      Dalby GIF blå (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Husie IF grön (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 11:00

      EBK Svart (hemma) P-07


      13:00
    • 11:30

      Borstahusens BK (hemma) P-09


      13:30
    • 14:00

      Fortuna FF röd (borta) P-11


      16:00
    • 16:00

      Spanska Akademin FF (borta) P-07


      18:00
  • 7Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      EBK Målvaktsträning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
    • 19:00

      Husie IF (hemma) P-07


      21:00
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Häljarps IF vit (borta) P-09


      20:15
    • 18:45

      Höörs IS vit (hemma) P-06


      20:45
  • 12Lör
    • 10:00

      Eslövs BK (hemma) P-13


      13:00
    • 10:00

      Dösjöbro IF svart (hemma) P-10


      12:00
    • 10:30

      GIF Nike grön (borta) P-08


      12:30
    • 11:00

      Råå IF (borta) U19


      13:00
    • 11:45

      FC Rosengård 1917 vit (borta) P-09


      13:45
    • 12:00

      Åhus Horna Bollklubb (hemma) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Lunds BK vit (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Åhus Horna BK röd (borta) P-07


      17:00
  • 13Sön
    • 09:45

      Träning P-13


      10:45
    • 10:00

      Råå IF ljusblå (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      Åkarps IF 1 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Dösjöbro IF vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Lunds FF (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Hardeberga BK röd (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 11:15

      Harrie FF blå (hemma) P-11


      13:15
    • 12:00

      Lunds BK (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Kvarnby IK blå (borta) P-07


      16:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      EBK Målvaktsträning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 15Tis
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:15

      Bjärreds IF (hemma) P-05


      20:15
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
      Husarängen - Eslöv
      Anteckning: Hej !
      Nu startar vi upp med träningen igen efter sommaruppehållet, vi kommer att träna måndagar och onsdagar.
      Måndagar - 17:30-!8:45
      Onsdagar - 17:30-19:00

      Vi tränare önskar att alla kommer i tid till träningen då vi kommer gå igenom övningarna innan vi startar. Som vanligt så ska alla spelare ha fotbollsskor med dubbar, benskydd samt vattenflaska.
      Fösta träningen kommer att vara Onsdagen den 12/8 17:30.
      Mvh Jimmy, Andreas, Senad, Kim
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:30

      Trollenäs IF röd (hemma) P-06


      20:30
  • 19Lör
    • 10:00

      Torns IF svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Furulunds IK (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Bjärreds IF röd (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Glumslövs FF (borta) P-09


      12:30
    • 11:00

      Billeberga GIF (borta) P-11


      13:00
    • 11:30

      Torns IF orange (borta) P-10


      13:30
    • 12:00

      Värpinge IF (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Södra Sandby IF (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 14:00

      IF Lödde 2 (hemma) U19


      16:00
    • 14:00

      BK Höllviken röd (hemma) P-09


      16:00
  • 20Sön
    • 09:45

      Träning P-13


      10:45
    • 10:00

      EBK Svart (hemma) P-07


      14:00
    • 10:30

      Bjärreds IF blå (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Ramlösa Södra IF blå (borta) P-10


      12:30
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 12:00

      BK Fram vit (borta) P-11


      14:00
    • 12:30

      Landskrona BoIS 1 (hemma) P-05


      14:30
    • 13:00

      Prespa Birlik (borta) A-laget


      14:00
    • 13:00

      Knattespelen P-12


      16:00
    • 15:00

      Bjärreds IF blå (hemma) P-06


      17:00
    • 15:00

      EBK06/07 Bjärred ny tid 15:00 P-07


      17:00
    • 16:00

      Löberöds IF (borta) P-07


      18:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      EBK Målvaktsträning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 19:00

      Lunds BK 2 (borta) U19


      21:00
  • 26Lör
    • 10:00

      Råå IF vit (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      IK Wormo blå (hemma) P-11


      12:00
    • 11:00

      Harrie FF röd (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      IK Wormo vit (borta) P-08


      13:00
    • 13:30

      Lunds BOIS (borta) P-06


      15:30
    • 14:00

      Västra Frölunda IF (hemma) A-laget


      15:00
    • 14:00

      Bollkallar P-10


      16:30
    • 14:30

      Staffanstorp United FC blå (borta) P-07


      16:30
    • 18:00

      EBK Svart (hemma) P-07


      19:00
  • 27Sön
    • 09:45

      Träning P-13


      10:45
    • 10:00

      Gantofta IF vit (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 11:00

      Stehags AIF (hemma) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 11:30

      IF Limhamn Bunkeflo L1 (hemma) P-08


      13:30
    • 11:30

      Bjärreds IF blå (hemma) P-10


      13:30
    • 12:00

      FC Rosengård 1917 blå (borta) P-09


      14:00
    • 13:00

      IF Lödde (borta) P-07


      15:00
    • 13:00

      IF Lödde (borta) P-06


      15:00
    • 14:00

      Kristianstad FC (borta) P-05


      16:00
    • 14:30

      Lunds FF vit (hemma) P-08


      16:30
    • 16:00

      Furulunds IK (borta) P-07


      18:00
  • 28Mån
    v.40
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning A-laget


      20:30