Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings IBK P 09/10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Enköpings IBK P 09/10.
P 09/10
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu har vi fått besked om vilka träningstider som gäller när säsongen drar igång inomhus.
Då det tillkommit ett par lag i föreningen så har vi tyvärr fått en halvtimme mindre i år, även om styrelsen verkligen försökt få fler träningstider till klubben. Vi kommer i alla fall träna båda dagarna i St Ilian vilket vi tycker är bra då andra lag får träna i Hummelsta och Bergvreten.
Vi kommer träna måndagar 19:00-20:30 och onsdagar 18:00-19:00. Onsdagar kommer vi dock köra till 19:30 med fys utanför planen samt teori/genomgång inför matcher.
Uppvärmning kommer vi köra utanför planen innan träning så att all tid innanför sargen kan ägnas åt innebandy.
Träningstider och samlingstider är inlagda i kalendern och kallelser kommer ut några dagar innan respektive träning precis som tidigare.
Första inomhusträningen blir måndag 4/9.
Mvh Henrik och Anders
Stort tack för träningar på Ilian!
RapporteraRapportera