Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Danmarks IF Fotboll P2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Danmarks IF Fotboll P2016.
Fotboll P2016
Följ oss för uppdateringar
Vilken fotbollsdag vi haft med sammanlagt 7 matcher för DIF P16 i snålblåsten nere på Trekanten. Vi tränare kan med glädje notera att våra tjatiga övningar verkligen gett resultat och att grabbarna spelar mer och mer som ett lag - med fler och bättre passningar, rätt positioner och att alla hjälps åt på planen. Extra roligt är det att se att fler och fler vågar ta för sig, både på planen och när man är avbytare. Väldigt bra kämpat alla röd-vit randiga killar som var med och spelade & hejade!
Vi vill även rikta ett STORT STORT tack till lagföräldrarna som kämpat med allt för att få ihop sammandraget och att det blev så bra som det blev!
Forza DIF P16
/Tränarna
| Fanna BK röd (hemma) | 16 maj, 13:45 |
| SK Wigör P16/17 (borta) | 17 maj, 12:00 |
| Lagfoto | 18 maj, 18:10 |
| Träning | 20 maj, 17:50 |
| Kioskbemanning | 23 maj, 12:15 |
| 8 maj | Svenska Cupen! |
| 17 apr | Fotboll för barn födda 2020-2021! |
| 30 mar | Rapport från årsmötet |
Vi föräldrar vill säga stort TACK!! till tränarna och deras familjer som gör ett fantastiskt arbete med killarna och allt runt omkring! TACK TILL ER!!
RapporteraRapportera