Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Dalsjöfors GoIF F-08/09 - Toarpsalliansen
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Dalsjöfors GoIF F-08/09 - Toarpsalliansen.
F-08/09 - Toarpsalliansen
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Vi är lite nyfikna på vilka av tjejerna som kommer att prioritera inomhusträning söndagar kl 11. (När det inte krockar med innebandy) Vi har haft 2 träningar med 4 resp 5 deltagare. Är intresset inte större än så funderar vi på att prata med Björns gäng om vi och några tjejer istället är med där och tränar. Då kan vi dessutom träna 2 timmar om vi vill.
Nästa söndag 4 nov ställer vi in träningen då det är innebandy i Mullsjö.
Vi vill att man meddelar om man inte kan komma på träning av respekt mot oss ledare och de barn som kommer. Vi skall försöka få igång kallelsefunktionen igen, då underlättar det lite för er. Några sköter detta jättefint men inte alla.
Ha en fortsatt go höst och vinter!
/Tränarna
Inga kommande aktiviteter
Hej! Jag har för några veckor sedan meddelat kimmen att Wilma inte kommer att kunna komma någon söndag alls, då det tyvärr krockar med hennes cheerleading. Hoppas det har nått er andra tränare också? Ha en bra dag!
RapporteraRapportera
Linnea vill gärna träna fotboll söndagar
RapporteraRapportera
Vi vill bara skicka en påminnelse till de som inte meddelat😊
RapporteraRapportera
Natalie kommer att vara med och träna på söndagarna (kommer dock ha förhinder vis några tillfällen denna terminen)
RapporteraRapportera