Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Dalsjöfors GoIF P-18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Dalsjöfors GoIF P-18.
P-18
Följ oss för uppdateringar
Hej alla fotbollsföräldrar i P-18!
Grabbarna har nu spelat ihop ett tag och vi börjar få till en härlig stämning! Vi upplever att killarna är mer och mer pepp på träningarna och nu vill vi tränare se om vi kan få till ett deltagande i en cup!
Cupen vi har i åtanke heter Kamratcupen och sker i Örby 6/6 och spelas 3 mot 3 med en sarg på gräsplan!
Vi vill se intresset men tänker att vi kommer anmäla två lag (totalt 12 spelare) om tillräckligt stort intresse finns. Det här är ett fint tillfälle för dem att ha kul tillsammans, testa att spela lite matcher och bygga ännu mer laganda utanför de vanliga träningarna.
För att kunna gå vidare med anmälan behöver vi veta:
• Vilka barn som kan och vill vara med (OBS föräldrar behöver vara med).
• Om det finns föräldrar som kan hjälpa till under cupdagen i enklare form, bland annat hjälpa till att hålla lite koll på gruppen!
Vi kommer i samband med detta skicka ut en länk för ”Anmälan” så som vi gör för träningarna för att fånga upp vilka som kan vill/vara med!
Frågor eller annat, Daniel (tränare och pappa till Elias) på 0738091330
/Tränarna Daniel, Agnes, Patrick, Josefina och Christopher
Karmatcupen Örby | 6 jun |
Träning | 11 jun, 17:30 |
Träning | 18 jun, 17:30 |
Igår | Nattionaltrampet 6 juni |
26 maj | Nationaltrampet 6 juni |
16 maj | Anmälan sommarproffsen 2025 är öppen |
12 maj | Sommarproffsen 2025 |
11 maj | Topp 3 och etappvinnare Toarpakampen |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera