Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Carlstad FC A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Carlstad FC A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Ev dyker jag upp på träning imorgon, är det OK då att jag tunnlar finnen några gånger?
Rapportera
Vem glider runt i grå kostymbyxor, med pressveck, år 2017 liksom. Jahaja, Crull deklart... Det ante mig..
Jag påpekar lite snabbt att jag tycker att det är extra roligt att spela tillsammans med såpass lojala lagkamrater att det inte spelar så värst stor roll om vi vinner eller förlorar. Igår var vi det något bättre laget och jag firade faktiskt 1-poängaren med en handfull bira.
Byxorna är mina, dom kan ligga kvar i väskan tills jag kommer tillbaka.
Rapportera
Bra lirat idag allihopa!!
Vi förtjänade att vinna.
Det låg kvar ett par kvarglömda byxor i omklädningsrummet som vi la ned i träningsväskan med västar o grejer.
Ett par gråa kostymbyxor. Finns att hämta på träningen på onsdag alltså!
Kul att se idag, CFC spelade stundtals riktigt bra och radade upp chanser, särskilt första 30 i andra, men målen stoppades av trävirket eller parader från KBK's målvakt. KBK's farligheter tog Olsäter förtjänstfullt hand om.
Kirp har trunken och Daniel har träningsgrejerna. Jonas Hansson styr skutan i veckan, nu siktar vi mot gräspremiär.
Lycka till ikväll!
För er nya som inte vet vem jag är, jag är gubben som dyker upp någon match per säsong och tjatar om gamla goda tider, och gör gärna något inhopp under matchens gång. Dessutom lär jag prata om hur bra jag var för i tiden men att skadorna har förstått min proffskarriär.
För övrigt, har jag lagt in träningarna för maj + juni i kalendern, CA
För träningarna alltså.
Matchen spelas på Västerstrands IP.
Klart slut.
Denis, du kan försöka tunnla mig igen... ;)
Rapportera