Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Carlstad FC A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Carlstad FC A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarJag har en liten inflammation i höger hälsena efter skridskointervaller och snölöpning, så jag fokuserar på bröstmuskler just nu. ;)
RapporteraBra jobb, Kirrpu! Kände själv i söndags att jag inte kokande lika snabbt på träningen som jag brukar, så nog fan börjar all intervallöpning ta ut sin rätt :-)
RapporteraJag gymmar, springer och fotvandrar, Robert. Riktigt bra kontinuitet sedan 9:e december 2020. Fotbollsformen borde vara ganska ok, men jag hoppas att vi alla får minst 1 månad på oss att samköra lite före eventuell säsongstart i slutet av april.
RapporteraHur hårt tränar Kirp då? Själv ligger jag på 5 eller 6 pass i veckan, så nog fan tränas det! Finns ju inte så mycket annat att göra....
RapporteraCoach tränar 4-5 ggr i veckan, mest Padel och löpning. Dock precis kommit igång efter 1 månads paus pga av att jag haft Covid.
Rapportera
Ett mer generellt ärende: Hur ser det ut med truppen och intresset bortom Styffe och Duhalde?
RapporteraErik Öhrner är bortom sig av oro för att vi inte ska ha lag den här säsongen.
Jag har två tjommar på gång med intresse för fotbollskoj med CFC. En av dem har spelat i Arvika och en är tämligen novis för 11-manna rent fysiskt, emedan han är mentalt förberedd för Champions League.