Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Kåess Herrar/Damer

Följ

Herrar/Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ
BK Kåess
Bowling
Herrar/Damer

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 12 apr 2013 Ordf.

    STÄDNINGEN AVBLÅST!
    I samråd med hallen har vi bestämt att vi blåser av städningen imorgon. Målning är svårt och i övrigt ser det bra ut på de ställen vi hade tänkt att hjälpa till med. Så vi laddar istället för KM kl 14.00.

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Mikael Johansson

    Kan inte komma kl tio i morgon tyvärr, men vi ses vid halv två..

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Burken

    Varför krångla till det peo? Söndagen passar mig perfekt eftersom jag har annat på lördagskvällen..Sen så kan vi väl spela på den vanliga profilen som vi har i Km..blir ju ändå inte samma eftersom det inte går att få exakt samma från hall till hall..vi vet ju ungefär hur den är den profilen ändå..

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Betraktaren

    Ytterby har varit och spelat en match i Alingsås under säsongen och då slog man runt 53 så dom är nog inte så glada över hallvalet kanske?

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Peo Buller

    Oljeprofilen i Alingsås blir Räven, samma som i Lidköping. Kan vi lägga den redan i morgon på KM?

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Peo Buller

    A-lagets match enda matchen i sitt kval på söndagen, farmens match enda matchen i sitt kval på lördagen. Kan det blivit fel? Ska man höra med de andra inblandade lagen om byte? Eftersom jag tycker att kval i samma grupp så gått det går ska spelas samtidigt.

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Ingemar,Igge Johansson

    Uddevalla hade. Varit jätte bra

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Anders Andersson

    Alla hallar är bättre än Uddevalla. Vi skall nog fixa det ändå.

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 apr 2013 Peo Buller

    Då är kvalet officiellt utlagt på swebowl. Det blev som ryktet sa. Farmen på lördag och A-laget på söndag i Alingsås. Båda matcherna startar kl 10. Känns som a-laget är det enda laget som får spela i en hall där motståndaren redan varit men inte vi. Vid en snabbkoll på andra matcher så har båda lagen vart i samma hall en gång, känns mer rättvist.

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 apr 2013 Tony Sanfridsson

    Trodde det var du som var på träningen idag Ploppen,men det var Larsson som hade börjat använda fingrarna så det lät plopp över hela hallen;-)

    Rapportera

    Rapportera