Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Kåess Herrar/Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Kåess Herrar/Damer.
Herrar/Damer
Följ oss för uppdateringarTycker också absolut att vi/ni ska spela på lördag. Vi tjänar inget på att krångla. TT kommer förmodligen inte att kunna spela mer i år. Och om Mann ska ha resebidrag blir det också tveksamt framöver. Sen kan jag tycka att hela grejen är åt H-te. Men ibland får man bita i det sura äpplet och gilla läget. Rätt och fel brukar alltid jämna ut sig i långa loppet. Kör hårt nu!
RapporteraDu gör för det mesta rätt Burken. Du har bar lite otur med tänket ibland. Jag älskar dig iallafal. Helt riktigt, vi fixar så att vi kan spela denna match. Om vi inte får ihop lag så får vi söka några licenser för korpspelarna som finns i Skara ;-)
RapporteraTack Ploppen! Roligt att man kan göra nått rätt ;) precis,klubbkänslan i första hand! den där tredjeplatsen kan vara svår ändå kanske att nå? Vi kan ju inte skjuta fram varje match folk inte kan! nästa helg var både jag,larsson och bruze borta..ska vi skjuta upp den också då liksom??
RapporteraBra sagt Burken. Klart vi ska skrapa ihop 8 gubbar till denna match så att vi kan gå vidare. Tycker klubbkänslan är viktigare än vinnarkänslan. Vi vill ju bara spela bowling och ha roligt.
RapporteraLåt oss nu ta och spela denna match på lördag så den blir spelad så vi kan lämna den bakom oss! Sanfrid har ju fixat så han kan va med nu så vore ju taskigt kan jag tycka om att flytta den återigen! Mann vet ju vi inte när han kan heller liksom och tt kan vi nog räkna bort resten av säsongen kanske? Ni får se till att bli friska helt enkelt Peo och Larsson! Så tycker jag iallafall!
RapporteraMatchen kan inte sluta med WO eller flyttas fram enl bowlingförbundet på grund av tredje part och farmar-regeln. Så får vi inte lag så vet jag inte hur förbundet löser det. Vi får väll ta ställning till detta på träningen i morgon.
RapporteraSka vi inte flytta matchen? Mann och TT är klart borta och jag och Larsson är sjuka. Nu hamnar vi där vi befarade nämligen att vi kanske inte får till det laget vi vill skulle spelat med.
Rapportera
Eftersom B-laget har match nästa helg Burken så har vi nog spelare för att lösa A- lagmatchen på lördagen, förhoppningsvis.. Då F-laget har match och är låsta så får det bli så. Vi är ju bara en Div 1 klubb och inte en Elitserie klubb så vi löser det.
Rapportera