Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alets IK
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alets IK.
Alets IK
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Man kan heller inte få Aleiten första säsongen man spelar för Alets IK heller. Oavsett en spelare t ex gör 18 mål och 13 assist under sin första säsong.
RapporteraHoppas Gurka får Aleiten, han har varit en hyvens kille både på och utanför planen de senaste åren...
RapporteraDu har så rätt Per. Inte många som förstår sig på den tidlösa elegansen i det klassiskt modet. Du är en riktig klädgourmand och gentleman.
Rapportera
Ja,det är riktigt.
Men stava det rätt,plagget heter clubblazer,och inget annat.Bäres till mörkgrå flanellbyxor gärna med gubbveck samt 3,5 cm slag.upptill vit Stenströmskjorta med
bold-look krage med därtill matchande engelsk clubbrandig slips i färgerna blå bakgrund med röda breda stripes.Gärna en vikt näsduk i bröstfickan förslagsvis röd.
Om jag inte minns fel har Uven även utlovat klubbläzers till samtliga spelare i Racing Club Alet vid mer än ett tillfälle.
Rapportera
Vad konstig min text ser ut. Meningsbyggnadsfel och ord som fattas. Jag har anmält mig själv till Administratören.
Rapportera