Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vintrosa IS F 10/11 (F16 U)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vintrosa IS F 10/11 (F16 U).
F 10/11 (F16 U)
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar till världens bästa handbollstjejer!
Som ni säkert sett i mailutskicket gällande Vintrosaloppet torsdag 26 maj kommer vi behöva bidra med funktionärer! Vi kommer även att peppa tjejerna att så många som möjligt (helst alla) vill springa/jogga/gå loppet, göra det till en lagaktivitet! Det kommer att komma en kallelse framöver så sköter vi anmälan för alla spelare centralt via laget då alla föreningens spelare deltar gratis.
Vi behöver dock lite hjälp från er föräldrar, förutom att några av er förhoppningsvis är med och springer loppet. Vårt lag ska bistå med minst 5 st funktionärer (gör inget om det blir fler). Det kan vara t.ex. banvakt längs banan, dela ut nummerlappar, dela ut medaljer eller något annat som behöver hjälpas till med under loppet.
Skriv i kommentaren nedan om ni kan hjälpa till som funktionär och om ni har specifika önskemål som på funktionärsuppgift.
Allt överskott från loppet går oavkortat till lagens lagkassor!
| Hallbybollen | 4 jan, 08:00 |
| Träning | 9 jan, 18:15 |
| Gökstens BK (borta) | 10 jan, 11:30 |
| Träning | 13 jan, 17:00 |
| Träning | 14 jan, 16:00 |
Jag kan vara funktionär/flaggvakt.
RapporteraRapportera
Påminner om att vi måste få några till som kan vara funktionärer på loppet!
RapporteraRapportera
Från Ellen kan en förälder vara med och hjälpa till.
RapporteraRapportera
Som det är nu så kan en av oss vara med som funktionär. /Mirandas föräldrar
RapporteraRapportera
Hur gör vi som funktionärer imorgon, ska vi vara där kl 9.20, som barnen samlas?
RapporteraRapportera
Ni borde fått ett mail från tävlingsledningen. Men enligt Lias (som också ska vara funktionär) är det samling 08.30.
RapporteraRapportera
Någon av oss kan också vara funktionär, vi åker dit till 8:30
RapporteraRapportera
Hm, har inte fått något mejl.
RapporteraRapportera
Säkert en tränare med klumpiga fingrar som slant på tangenterna när jag anmälde er 😱🙏😦
RapporteraRapportera
Eller en föräldrar som inte var tydlig i anmälan
RapporteraRapportera