Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar

Följ

Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Venestad IF
Fotboll
Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 19 aug 2009 Lillpysen

    He he he, jag gillar vad jag läser. Att Figge e en hjälte visste jag redan men det finns tydligen en i västra ryd mä! :)
    Älskar att läsa dessa "sågningar" av Dan " jag älskar kvadraten" åstedth. Så fortsätt gärna de kan han både ha & ta!

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Dan

    Tack Persson i Västra Ryd.
    Härligt med en öppenhjärtad debatt på hemsidan
    Hälsar
    /Dan

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Västra Ryd

    Västra Ryd tackar för svaren dock utan att förstå. Samtidigt vet vi att du alltid gör ditt bästa för oss galna supportrar o laget. Skulle du så småningom vilket vi inte hoppas bli trött på fotbollstränandet så satsa på politiken. Du är en politisk begåvning, tänk att kunna skriva så mycket o så långt utan att egentligen säga någonting. Med glimten i ögat Persson Västra Ryd

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Figge

    Kanske skulle bli tränare istället, verkar ju inte så svårt!!! Eller vad säger Dan, hehehe!

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Figge

    Till igen: Jag ställer upp där det behövs och jag vet att jag inte har vad som krävs för Alaget och ställer därför upp och spelar i Blaget. Jag spelar för skojs skull och inget annat, det seriösa får andra ta hand om. Men åsikter det har jag iaf!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Dan

    Om du var insatt i laget så hade du förstått på ett annat sätt hur jag tänker, inte så att jag kritiserar andra, jag vet att väldigt mycket av besluten som vi i laget tar får jag ta på mig även om många av besluten tas av gruppen. Nog om det!
    Betr spelarna som igår fanns på bänken igår. Jag fick plocka ut dom som hade möjlighet utan att kunna titta på var jag skulle kunna andvända dom. Normalt önskar man ju att ha två backar två mittfälare och en forward på bänken, men när vi är ont om folk så måste man ta dom som kan. Inte för att jag vill kritisera dom som satt där igår. Dom är alla duktiga fotbollspelare på sina positioner, men det var inte på någon av dom positionerna som bytena behövdes igår.
    Hoppas nu att både Västra Ryd och Figge P har fått svar på sina funderingar.

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 igen

    Synd att du inte "orkar besvara Figges inlägg, det fanns många sanningar i det. Tycker också att Figge själv ska ta till sej som den föreningsmänniska han vill va och är. Börja träna Figge och slåss om en A-lagsplats alla behövs för att hålla Venestad kvar i sexan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Västra Ryd igen

    Kär John, nej Dan menar jag. Du vet om att Julle o André är skadade mer eller mindre innan match, varför då ta ut försvarsspelare till bänken ?
    Jag riktar ingen kritik mot André han gjorde så gott han kunde, tycker bara synd om honom att han inte får visa vilken bra lirare han är när han inte är skadad. Håller sen med Figge om att det är ett j-la underbetyg till de andra inkl bänkspelarna. Nu var ju inte André mer än max 15%, inte konstigt att vi med det materialet ligger där vi gör. Men nog tjatat om detta SPOTTA I NÄVARNA O TA NYA TAG PÅ MÅNDAG.

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Dan

    Figge!
    Jag orkar inte ens besvara ditt uttalande.
    /Dan

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 aug 2009 Figge

    En sak till Dan måste berömma din tränartalang! Ditt uttalande så som citat " En Andre som kan ge 50% är på den positionen han spelar, är bättre än vad många andra spelare är till 100%." får verkligen folk till att vilja ställa upp för dig när du ringer och letar folk, smart! NOT!

    Sen visste jag inte att Joel gått och blivit försvarare, för om han var med så är ju även detta ett klokt uttalande av dig citat " Spelarna som finns på bänken denna kväll är till största del försvarspelare, och kan inte ersätta Andre"

    Ps. Tycker nog inte ens Andre är oersättlig. Ds

    Rapportera

    Rapportera