Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Jaha då var blags säsongen över för denna gången och det är dax för skorna att åter hitta sin plats på balkongen till nästa gång happy ringer för blags match! En stor eloge till alla spelare som ställt upp detta året och gjort ännu en hedersam insats. Det har varit toppar och dalar men vi har varit där iallafall :)
Jag vet att allt bara kretsar kring vårat alag men tro inte att en kille som jag som varit i klubben i 10 år inte uppskattar att folk orkar dra med sig benen, bakfulla, sjuka och allmänt slitna för att det ska finnas ett blag i en by med ca 100 invånare.
Om Happy ringer så ställer man upp och det med glädje!
Jag vill påstå att vi ska vara glada om vi så bara har ett lag i byn oavsett vilken division men få verkar dela denna mening!
Att vinna i all ära men när ska överlevnad som klubb bli viktigare än division??
Så från mig till Happy och alla som ställt upp i blaget tack för att ni gjort mitt liv lite roligare att leva!
Vi hörs i maj månad eller när det nu är Blags match nästa gång
Forza Devils
12 hela mil till borta matchen på lördag. Jisses. Supportrar som skall dit, klä er varmt. Det ser ut som det kommer blåsa värre än i Degeberga.
Rapportera
Hovs GIF gästbok:
En som inte gillar VENESTAD
Datum: 2010-10-03 11:20
Ville bara meddela att om ni vill fördärva för Venestad så måste ni plocka bort deras absolut bästa spelare...
DINESE SANDMARK.... Han spelar längst upp och gör i stort sett alla målen....
Han är oerhört snabb.....
Se nu till och tvåla dit Venestad ordentligt....
/ Kristianstad killen som hatar Venestad
Nu kör vi så det ryker idag, i b-svängen. Lottning av lag och glatt humör. Vilken söndag vilken söndag.
Rapportera
Äre fest elre??) hick forzaaa vevestadf bra kämpat idag gubsb vfn vi fixar segfer imorgon efter det erä er tur r i kvaöet!!! ffforxzaaaaaaaaaaaaaaaaa vevestasd shckållllll btw haddddaway var grym iknb väll
Rapportera
Jag har uppdaterat under fliken Målsponsor! För den som anmält sig som målsponsor och som är nyfiken går det bra att gå in där och läsa.
Rapportera