Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Tomas: Det krävs nog många och långa promenader efter vad du visade i Björket. Du kan ju alltid låta någon cykla framför dig med en kebabpizza på pakethållaren.
Dagens pass kan vara det jobbigaste jag gjort på mycket, mycket länge. Sjukt längesen man hade blodsmak i munnen av att träna. (Kanske inte så smart att försöka hänga med Ponna? Ändå visade Ponna vilken fantastisk kompis han är genom att hålla igen i 50 meter.)
Riktigt bra jobbat ni som var på träningen. Även beröm till Pära som kommer dit fast han inte sprang. Mer sånt! Det är sånt som hjälper till att skapa sammanhållning.
Normalt sett Pära hade du varit rätt på det men när du o Ljunglöv drog om mej i löpningen sist så blev det en bra varnings signal för mej o komma igång ordentligt o jag nöjer inte mej förens jag börjar varva er :) så nu jävlar ska det tränas! syns om en timme!
Rapportera
Tomas: En mil? Bor du så långt från pizzerian, eller du e på väg till godishuset kanske? :)
Rapportera
Påbörjar min promenix på 1 mil förhoppningsvis inte död till kl19:0000 ) men kommer gör jag !
Rapportera
Eller så får han antalet till något helt annat som tex 11 el 9 och undrar om ni är dumma i huvudet och inte kan räkna!!!
Rapportera
Tim jag tror bara han ville visa att han lärt sig dela och plussa!!!
Rapportera
Rätt svar på webbfrågan är lite luddigt. Vi var inte 15st, Ljunglöf tränade och Törna höll sig hemma. Däremot går det rykte om att Figge setts komma cyklande genom Björket.
RapporteraVart han var på väg är fortfarande okänt, men Webfrågans källor säger att de håller på att spela in Ridskolan 8 på Hammarslunds ridskola. Kan det ha varit Figges mål?
Så ni som gissade på att Figge skulle cykla har vunnit en guidad tur med Dan på Tyringe Kurhotell. För att boka tid kontaktar ni Dan på dan@tyringekurhotell.se