Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar

Följ

Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Venestad IF
Fotboll
Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 3 apr 2011 Tomas

    Nej Ahlberg jag kan inte hålla käften när jag drucki,t o UNITED ÄR på väg mot sin19 TITEL hoppas du sattte maten i halsen #ASG" syns på tisdag du kan väl dyka upp då o avreagera dej lite :) SKÅÅÅÅÅÅL

    Figge håller med vem fan bryr sig o Öhhhh ja just det va fan dom nu hette ) men var inte Stoffe oxo med herr strömberg o svek ? kan ha fel kan va full v em vet byry sej skååål på dej med glöm inte v75 västen på tisadegvn peace löv and kebab

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Jerry

    Analyser, du kan köra din egen *** i.halsen. Ni är inte bättre. Vad det gäller ljunglöv respekt. Sedan va de gäller önnestads boll idioter, ta traktorn och frank er. Jimmy är kung:-) tack för pl guldet:-)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 ahlberg

    Tomas var bara tyst din jävla united-tomte

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Figge BlagsCoachen

    Jag förstår inte hetsen om Öbimatchen, varför bry sig så mkt om just den matchen???? Helt ointressant ju, däremot så e matchen mot Linderöd speciell då Stoffe o Strömberg förrådde oss, så snacka om den ist!! :)

    Nu låter vi en grogg till slippra ner i halsen till härligt mörka och ondskefulla dödsmetal toner skänkta utav Hinhåle själv!!!!

    Dödsmetal is the law

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Jeppe

    Till ÖBI: Premiären närmar sig och det var ni som skrev till oss, undra vilka som börjar bli skraja?

    Ses nästa vecka på träningarna och verkligen ger allt, det är dags att ta tag i taktpinnen redan nu!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Tomas

    Hoppas Maten i malmö smakade för Liverpool fansen för matchen gav nog en bitter eftersmak :) Hoppas alla GER ALLT för Venestad i fortsättningen ist! Ex på detta e Ljunglöv som nu får stå ut me Veras Fasters 50 års kalas! det e banne mej uppofring på hög nivå :) Forza Venestad!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Alla

    Förlust 4-1 mot Knislinge.

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Jocke

    För att sammanfatta i Päran meningar: Det var bajsmacka med inslag av betong

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Kristian

    Öbi: Vi har jättebra stämning i laget och föreningen. Vi har tom en fantastiskt duktig kassör. Enda problemet är att vi har varit lite för lite folk på vissa träningar och idag var det många som lämnade återbud.

    Missade Degebergamatchen så den kan jag inte uttala mig om, men annars tycker jag att det var ett stort fall framåt. Vi försökte spela fotboll och skapade tom några målchanser! Tyvärr är vi lite naiva ibland och tror att allt ordnar sig.

    Fast idag bryr jag mig inte så mycket om resultatet eller vilka som spelade. Tim höll sitt löfte och Marcus S skrev på!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 apr 2011 Pära

    Nå hur gick det idag, bajsmacka eller betong?

    Rapportera

    Rapportera