Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar

Följ

Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 6 maj 2011 Kristian

    Så långt ifrån en perfekt uppladdning man kan komma. 3 timmars sömn sammanlagt pga maginfluensa i familjen, ingen frukost, ingen lunch, 15.00 blev det en baguett med rostbiff från Trendie och sen stressa till Vildsvinsvallen för att vara på plats 19.00. (Tur att man har en enorm fettreserv att plocka från.)

    Matchen då? Vilket j---a go vi har! Vi sliter verkligen som ett lag. Vi krigar över hela planen och vi gör det tillsammans. Det är riktigt roligt för tillfället.

    Sen har vi en publik som är helt fantastisk! Man fylls av en massa extra adrenalin och blir helt uppskruvad. Med er hjälp orkar vi mer och tillsammans mer er väger vi betydligt mer:)

    Är det någon som kommer ihåg Inspector Gadget? "Go go Gadget arms" var min första tanke när Johan helt plötsligt nådde upp till krysset. Helt fantastiskt!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Fritzel & co

    Tim: Check!

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Tim

    Sjukt rolig webbfråga! Är det tankesmedjan i källaren som är igång?

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Hansson

    Tack dan och alla andra för gratulationerna efter ytterligare en 3 poängare. Sjukt starkt jobbat killar.. Nu är ni värda en öl eller två.. Tänk vilken kväll stoffe och strömberg får.. Så är det när man lämnar kämparna i venestad devils.. Forza devils heja di röe trevlig helg

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Uffe Å

    Fantastiskt vilket bra gäng vi har - och jag har som ni alla förstår en del att jämföra med. Där varje decimeter på planen är som ett sjöslag och alla jobbar tillsammans för Devils framgång. Johan gör en av de absolut sjukaste räddningar jag någonsin sett. Att man som 1,69 cm lång kan hoppa så högt och sträcka sig så långt är ännu ett tecken på den enorma vilja som vi har i laget.

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Fest

    Fritzel källaren går all in, fullt öppna spjäll :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Tim

    Möcke bra gubbar. Vi är det bättre laget igen!
    Vi har fler heta chanser och ett större hjärta!

    Nu kör vi på och behåller vår inställning.
    Tack till publiken som hjälper oss att vara på tå.

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Jocke

    Lindell for president, Berra bör bli adlad och Venestad IF är bättre än bra nock för tillfället
    :)
    Fantastisk match igen, vi hade åter fler lägen än motståndarna och vinner välförtjänt matchen. Härligt att lira boll med så bra support utanför planen. Nästa vecka ska Vinnö få smaka på det rödvita stålet!

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Jerry

    Venestad serieledare:-D

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 maj 2011 Holm d.y.

    Sjukt viktigt! Alla har en perfekt inställning och på planen krigar vi alla som vildsvin! en match i taget, u-laget nästa..

    Rapportera

    Rapportera