Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hemma igen & känner mig döende, samt att foten e sjuukt svullen igen. Vågar nog sätta en femma på att den är av.
Ytterst tveksamt att jag går utanför dörren dom närmaste dygnen.
/ Läggdax.
Uppdaterat!
OBS OBS INGEN TRÄNING PÅ ONSDAG !
U-Laget spelar Måndag och Torsdag, bra om alla kan spela en match som träningspass!
Nästa träning Måndag 6/6 inför Yngsjö matchen
TID, 10.30-12.15 (Röd dag)
Va nu inte stygg Ljunglöf, jag bara saknar dig. Känns som det var längesedan du bar den röda dressen. Ska bli roligt att spela på måndag, hoppas många ställer upp.
Rapportera
Jocke: Känns kul att vara saknad. En skada som inte syns behöver inte vara fejkad. Det borde du med ditt hjärnfel veta. Dampunge!!!
Beskedet jag fick var 2-6 veckors vila. Det har gått 3 veckor nu och det känns sådär. Behöver nog testa på en träning innan jag vet.
Mina rapporter sa 1-0 i paus och riktigt bra spel. Sen får jag besked om 2-0, men lite sämre. Nästa rapport säger 2-2 slutresultat. Fast det måste ju i all fall varit ett steg framåt jämfört med Köping-matchen.
Figge: Erbjudandet står kvar...
Figge - jag tar nog av skenan och får en "lättare" variant på onsdag. Om läkaren tycker det är ok spelar jag gärna på torsdag. Jag hör av mig.
Rapportera
Har Pära och Ljunglöf slutat fejka sina skador än :)
de måste väl kunna lira litta boll snart. Robocop Uffe är snart tillbaka, tycker dock att han ser cool ut i handutrustningen.
Håller med Figge, bra första halvlek, andra glömmer vi. Trevlig helg gossar!
Röntga du aldrig foten Pära? Lider med dig, hoppas det löser sig. Kan väl åtminstonde försöka ta dig till sjukhuset och kolla den.
Rapportera