Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Bjuds på lite läsning om gårdagen på förstasidan. hade man fan lite nytta av att INTE va bakis en söndag ändå.
Rapportera
Nu kan Venestad erbjuda en guidad tur på vildsvinsvallen för en villig peng. I år har vi lite nyheter vi har piraten , en åker som vi spelar fotboll i, vildsvin och den största nyheten är nog Tommys svans. Välkomna o ta kontakt med busen så visar han er runt:-)
Rapportera
Vilken underbar lördag det var!!!!!!!
Venestad kval kvar i 6an, med härligt drama:-)
United vann, arsenal losa och kvällen blev bra.
Hur är det med silver idag? Har dom släppt figge? Kommer Oskar ihåg något? Fick Frank napp? Brände vi kgts sponsorpengar inför nästa säsong inatt:-P? Kommer Malte den 10e? Lyckades vi värva 2 spelare under förfesten? Har Tefic gjort en hartass av Tommys hår, å hängt i nyckelringen?
Frågorna är många, får vi reda på allt den 10de! Oja
Tack för en jäkligt go avslutning på säsongen Venestad. Kommer aldrig glömma när köttbullen (andre)hänger kvar i luften i flera minuter och nickar in avgörandet, magiskt!!!!! Ses på årets fest!
Rapportera
Han vet hur flaskan ska tas min kära dryckesbroder:-)
Kan tänka mej att polisen fick sota för Arsenals förlust.
Pära: Fantastisk sammanfattning av matchen!
Rapportera