Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Värnamo Södra FF P-03

Följ

P-03

Följ oss för uppdateringar
Följ
Länkar
A - Serietabeller
2012 P02 Sv Vit - 1:a & 3:a
2013 P03 Sv Röd - 2:a & 3:a
2013 P03 Sv Vit - 1:a
2014 P03 Sv Blå (Lag Svart) - 2:a
2014 P03 Sv Röd (Lag Vit) - 2:a
2014 P03 Sv Vit (Lag Röd) - 2:a
2015 P03 Sv Blå (Lag Svart) - 1:a
2015 P03 Sv Röd (Lag Röd) - 2:a
2015 P03 Sv Vit (Lag Vit) - 2:a
2016 P03 Nv1 - 1:a
2016 P03 Sv1 - 3:a
2017 P03 Nv1 - 2:a
2017 P03 Sv - 1:a
2018 P03 Nv2 - 4:a
2018 P15 Elit - 2:a
2019 P03 Nv - 5:a
2019 P16 Elit - 2:a
2020- Junior P18 Herr Västra
2020 P17 Division 1
B - DM
2017 DM Futsal P14 - Första omgången
2017 DM P14 - Kvartsfinal
2018 DM P15 - Semifinal
2018-19 DM Futsal P17 - 3:a
2019 DM P16 - 2:a
2019-20 DM Futsal P17 - Smålandsmästare!
2020 JDM P18 - Gruppspel
2020 JDM P18 - Slutspel
C - Träningsmatcher
2016 Träningsmatcher
2017 Träningsmatcher
2018 Träningsmatcher
2019 Träningsmatcher
2020 Träningsmatcher
D - Cupresultat
130203 Zinkteknik Cup, Gislaved - 3:a & Gruppspel
130209 ÄIF Cup, Älmhult - 2:a & 7:a
130303 IFK Cup, Värnamo - Gruppspel & Gruppspel
130317 G-Man Cup, Jönköping - 3:a & 8:a
130427 Team Sportia Cup, Värnamo - 4:a
130511 NIBE CUPEN, Älmhult - 2:a & 3:a
130616 Ulvacupen, Ulvåker - Kvartsfinal & 8-delsfinal
130630 Habo Cup, Habo - 2:a A-slutspel och 1:a B-slutspel
131006 IF Centern Cup, Halmstad - 8:a A & 2:a B
131013 Bergdalens Cup, Borås - 2:a & 3:a & Gruppspel
140202 Zinkteknik Cup, Gislaved - Kvart, Grupp & Grupp
140302 IFK-cupen, Värnamo - 4:a & Gruppspel
140315 Nickes Cup, Växjö - Gruppspel & Gruppspel
140413 Team Sportia Cup, Värnamo - Kvart, Grupp & Grupp
140615 Ulvacupen, Ulvåker (lag röd) - 16-delsfinal
140615 Ulvacupen, Ulvåker (lag svart) - 16-delsfinal
140615 Ulvacupen, Ulvåker (lag vit) - 1:a B-slutspel
140803 Eskilscupen, Helsingborg - 16-delsfinal
141129 Bendt Bil Cup, Halmstad - 2:a & 3:a
150222 AIF Träningsturnering, Anderstorp - 6 0 3
150307 12-årscupen, Jönköping - 5:a & 6:a
150308 Zinkteknik Cup, Gislaved - 6:a & 8:a & 9:a
150314 STT, Värnamo - 1:a & 2:a & 6:a
150418 Team Sportia Cup, Värnamo - 3 x kvartsfinal
150517 Trianon Goal Cup, Malmö - 1/8-del C & 1/4-final D
150614 Ulvacupen, Ulvåker (lag röd) - Kvart A
150614 Ulvacupen, Ulvåker (lag svart) - 16-del A
150614 Ulvacupen, Ulvåker (lag vit) - Kvart B
150809 Färgelanda Cup, Färgelanda - Kvart A
151003 Borås Arena Cup, Borås (lag röd) - 16-del A
151003 Borås Arena Cup, Borås (lag vit) - Kvart A
151114 Bendt Bil Cup, Halmstad - Kvart A, Kvart B & Kvart B
151229 Barometern Cup, Kalmar - 11: e, 13: e och 15: e plats
160116 ÄIF Team Sportia Cup, Älmhult - Gruppspel
160207 AIF Träningsturnering, Anderstorp - 9 1 0
160313 Zinkteknik Cup, Gislaved - Semi, Kvart och 1/8-del
160417 Giffcupen, Tidaholm (Lag Röd) - Semi B
160417 Giffcupen, Tidaholm (Lag Vit) - 16-del A
160701 Skadevi Cup, Skövde - 8-del A-slutspel
161118 Adventscupen, Burseryd - 3: a
161126 Bendt Bil Cup, Halmstad - Gruppspel & Kvartsfinal
161228 Tomtecupen, Tingsryd (Lag 1) - Gruppspel
161228 Tomtecupen, Tingsryd (Lag 2) - 2: a
170115 AIF Träningsturnering, Anderstorp - 5-2-1-2
170128 AIF Träningsturnering, Anderstorp - 5-3-0-2
170319 Johan Schött Cup, Lund - 1 seger, 3 förluster
170430 Giffcupen, Tidaholm - 1:a C-slutspel
170806 Oddebollen, Uddevalla - Kvartsfinal
180617 Sölvesborgcupen, Sölvesborg - Semi A
180805 Eskilscupen, Helsingborg - Åttondel C-slutspel
181014 OBOS Cup, Vetlanda - Gruppspel x 2
181104 Linköping Cup, Linköping - 3:a
181116 Adventscupen, Burseryd - 3:a
181124 Bendt Bil Cup, Halmstad - Inte bra :)
190414 Giffcupen, Tidaholm - 1:a C-slutspel
190804 Eskilscupen, Helsingborg - Brons
200126 LF Cup, Växjö - 10:a
200201 SM Futsal P17 - Gruppspel
Allmänna länkar
150420 SVT-reportage
160925 värnamo.nu
160927 Värnamo Nyheter
180821 Värnamo Nyheter
190820 värnamo.nu
191113 Värnamo Nyheter
200113 värnamo.nu
Senast uppladdade video
Ingen video uppladdad Logga in och ladda upp ert första klipp