Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vallentuna HK Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vallentuna HK Dam.
Dam
Följ oss för uppdateringar
Igår var vi tyvärr inte så många som tränade och vi får ta med oss känslan från Rimbo matchen som en bra avslutning på höstsäsongen. Nästa match,hemma mot Enköping söndagen den 9:e Januari, har vi alla möjligheter att vinna om vi kan spela som vi gjorde mot Rimbo.
Eftersom det är massor av helger och många vill vara lediga så är det svårt att få till kontinuerlig träning fram till matchen. Vi siktar in oss på 2 tillfällen som jag hoppas alla kan komma till:
Torsdag den 28 dec
Tisdag den 4 Januari
Önskvärt vore att vi tränar den 6 Jan, Trettondagen, men det kan vi bestämma på träningen den 4:e.
Lägg in några egna träningstillfällen under helgen, löpning eller gym !
Igår var den mörkaste dagen på året. Nu vänder det och blir ljusare på samma sätt som jag hoppas att det blir en bra vårsäsong för oss.
God Jul !
Önskar
Kjelle och Lasse
| 10 maj | STORT GRATTIS TILL P14 |
| 21 apr | Klubbläger i Katrineholm! |
| 2 apr | Glad Påsk |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera