Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om UNIK FK P-18 Röd
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från UNIK FK P-18 Röd.
P-18 Röd
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Tack för dagens föräldramöte och för att ni tog er tiden att vara med. Jag och Anders har under eftermiddagen gått igenom era önskemål och utifrån dem satt ihop två lag. P18 Röd och P18 Blå. Om ni ser något som verkligen inte kommer at tfungera för er, hör av er så försöker vi lösa problemet.
P18 Röd
Träningstider:
Måndag 17:15-18:15 på Gottsundagipen. Vi kommer att ha en halv 11-mannaplan.
Lördag 10:00-11:00 på Gottsundagipen. Gemensam träning för båda lagen samt om intressen finns även F18.
Spelare:
Adrian, Aaron, Robin, Victor, Frey, Mohammed Haimoud, Simon, Noa Fåhraeus, Sebastian, Billy, Oscar, Ahmed, Arvid, Sudays, Muhammad Ibrahim Rasheed, Tage, Abdur-Rahman, Hjalle, och Vince.
Huvudränare
Samuel
P18 Blå
Träningstider:
Onsdag 17:15-18:15 på Gottsundagipen. Vi kommer att ha en halv 11-mannaplan.
Lördag 10:00-11:00 på Gottsundagipen. Gemensam träning för båda lagen samt om intressen finns även F18.
Spelare:
Ossian, Noah Arpe, Alfred, Liam, Adonay, Kebron, Yakob, Adam, Folke, Milton, Yassin, Samir, Ibrahim Ismael, Vicke, Erik, Soroush och Walid.
Huvudtränare
Anders
Vi behöver fler tränare!
Som ni kan se ovan så är bägge lagen på strax under 20 spelare vilket betyder att de inte är fulla (gränsen går mellan 25 och 30), det finns plats för fler spelare. För att det ska vara möjligt behövs dock fler ledare. Utan fler ledare kommer vi ha svårt att ta emot fler barn och vi kommer ibland ha svårt att ha så bra träningar som vi skulle vilja. Ju fler som hjälper till ju mindre behöver var och en av er göra.
Mvh
Ledarna.
Träning | 7 jun, 10:00 |
Träning | 9 jun, 17:15 |
UNIK P18-Blå (hemma) | 14 jun, 10:00 |
14 apr | Fotbollsskola 2025 |
13 apr | Unik Fotbollslekis 2019 |
Hej!
RapporteraJonas är sjuk och kan tyvärr inte närvara idag 17/5.
Hälsningar Dina
Rapportera
Liam kommer tyvärr inte idag, hostar. Ha en bra dag
RapporteraRapportera