Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om UNIK FK F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från UNIK FK F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
På lördag smäller det, vi är funktionärer i Sveriges tredje största Marathon. Totalt är det i år nästan 2000 löpare, så större än någonsin. I startfältet finns flera av Sveriges bästa löpare, på damsidan har vi både den överlägsna ettan Carolina Wikström och tvåan Hanna Lindholm.
Vi samlas 12:00 på Västra Ågatan vid Västgötaspången (se karta).
Där kommer ni att få reflexvästar och sen kommer ni bli utplacerade längs med sträckan upp emot slottet (vi kommer att lösa av UNIK F11/12 som har hand om sträckan på morgonen/förmiddagen).
Se till att ni har varma kläder, kanske nån liten matsäck och om ni har så ta gärna med en musikspelare så vi kan skapa extra drag längs banan.
Vi jobbar fram till 15:30
Viktigt att ni kommer i tid och att ni är redo att heja ordentligt (och visa vägen stoppa trafik där det krävs)
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera