Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Kongahälla U19 Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Kongahälla U19 Herr.
U19 Herr
Följ oss för uppdateringar
Då var det augusti och jag hoppas alla haft kul under sommaren.
På onsdag kör fotbollsskolan igång igen.
Vi kommer som vi tidigare aviserat dela upp oss i två grupper.
-04:orna kommer ha halva vår planhalva och -05/-06 delar på andra halva planhalvan.
Ledarna för -04 kommer ansvara för -04:orna och ledarna för -05 och/-06 samarbetar i sin grupp under hösten. Hur respektive ledargrupp väljer att lägga upp sina träningar blir ett samarbete inom respektive grupp.
Som huvudansvarig kommer jag självklart finnas som stöd/bollplank för samtliga men min tillhörighet finns hos -04:orna och således kommer jag lägga majoriteten av min tid i den gruppen.
Vi kommer ha ca:20 bollar per grupp.
Västar, koner och bollar m.m. som önskar användas i respektive grupp ansvar den egna gruppen för att de kommer ut/in ur förrådet. För er ledare som kan vara där 17:00 på onsdag kör jag en kort genomgång om vart vårt förråd finns samt hur det funkar med nycklar m.m.
Vi ses på Onsdag, träningen börjar 17:30.
Mvh
Stefan Wennerblom
| Träning | 1 jun, 19:45 |
| Träning | 2 jun, 19:45 |
| Träning | 4 jun, 19:45 |
| Jonsereds IF (borta) | 5 jun, 19:00 |
| Träning | 8 jun, 19:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera