Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torshälla-Nyby IS F16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torshälla-Nyby IS F16/17.
F16/17
Följ oss för uppdateringar
lite kort så tog vi upp vad vi främst övar på nu när vi ska börja spela 5 mot 5
En start på en lagföräldergrupp har bildats, Almas mamma tog på sig att börja ta tag i det men vi ser gärna att hon får lite stöd från iallafall 1-2 personer till. Det är inte jättemycket jobb och skulle uppskattas.
Vidare startades även en wattsappgrupp till för er vårdnadshavare som administreras av Rebecka Karlsson. Den är till för samordning både från lagföräldrar men även till för om man kanske har fått förhinder att ta sig till träning i tid och kan höra om NN kan ta med sig NN till och eller från aktivitet.
Skicka gärna erat nummer till Rebecka på 0762485890 så lägger hon till er.
Uppdatera också gärna era profiler på Laget så det finns mail och telefonnummer och om det finns flera vårdnadshavare att båda blir tillagda så minskar risken för missad information.
Till sist vill vi påmina om att försöka anmäla era barn till träning så snart som möjligt efter en kallelse skickas ut. Det underlättar att planera träning då.
Tack för ordet och vi ser fram emot att jobba med era barn innan vi tar semester ett par veckor
Mvh Ledarna!
| Träning | 18 maj, 17:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
| Eskilstuna United DFF F2016 Blå (borta) | 23 maj, 14:30 |
| Träning | 25 maj, 17:30 |
| Eskilstuna United - Hammarby IF | 27 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera