Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IBC A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 25 jan 2009 Kricka

    Tjena! Tänkte bara svara på ett tidigare inlägg från signaturen IC.
    Angående spelartruppen så är jag helt övertygad om att den räcker till,men i takt med att förlusterna kommit har det sakta men säkert blivit osäkerhet och dåligt självförtroende inom laget och på vad vi gör. Man söker fel och litar inte på det spel man skall spela. Angående ledarskapet så har jag som tränare naturligtvis det yttersta och ett stort ansvar för vad och hur vi skall förbereda oss inför matcher. Att det blir lite snack i båset och att man lätt gnäller lite på varann ligger som handen i handsken beroende på resultaten. Vi är många vinnarskallar i laget och jag ser mycket heller att vi verkligen bryr oss och reragerar än att vi bara visar gamnackar och verkar likgiltig inför uppgiften. Till Peder och ´övriga vill jag till sist säga att vi vinner och förlorar som ETT LAG. Denna gång förlorade vi som ETT LAG men i de sista 3 matcherna skall vi banne mig VINNA SOM ETT LAG!!
    Föresten är det jäkligt kul att det verkar vara folk som engagerar och bryr sig om hur det går för oss. Nu ger vi järnet inför fortsättningen!

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 jan 2009 #68

    Mycke bra skrivit Niklas ! Som sagt gnäll i båset hör inte hemma i Tic`s bås ! FÖR FAN KÖR PÅ NU TIC NU TAR VI RESTEN !!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 jan 2009 Niklas

    Inte är det ditt fel att vi förlorar Peder, Det är ju ganska svårt för en målvakt om de får sikta in sig varje gång. Sedan var det ju dessutom 4 st pp mål igår åxå. Nej nu gäller det att fortsätta jobba, nån gång vänder det, känns ibland som att vi tänker för mycket på det som har varit istället för att fockucera på spelet. Sedan tycker jag personligen att man inte ska vara negativ i båset under matchen det gör ingen nytta, har man gjot fel under ett byte så vet man om det själv, det är ju som de säger man är ju mest kritisk på sig själv.
    kritik kan man ta i pausen inte under spelet.

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 jan 2009 #68

    Ja Peder jag har sett dig i mål i många många år ! det va ju jag som lura dig till föreningen på en parkeringsplats i Söråker hade en Björn med mig så du våga inge annat än att skriva på hi hi hi ! men som sagt du har ju aldrig rått för en förlust på alla din 40 år som innebandy målvakt så jag tror inte du rådde för den här heller :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 jan 2009 peder

    i dag tar jag på mig allt hade dom haft en målvakt hade dom lekt med ankars :( :( :( :( :(

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 jan 2009 IC

    vad händer med laget i mitt hjärta?? Vad har ni själv för analys?? är det materialet som inte räcker?? Ledarskapet?? Bara den negatva trenden som satt sig i skallarna?? Hur tänker ni om fortsättning? Hur ska ni komma in på det vinnande spåret igen??
    IC

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 jan 2009 Max

    Kom igen nu timrå! Idag finns inget annat än vinst!

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 jan 2009 Kricka

    Snart dags för tekning boy´s. Nu jä...r är det dags för seger. Min magkänsla säger att det kommer idag. Nu kör vi!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 jan 2009 Kricka

    Imorgon kommer den att vara dyngsur...

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 jan 2009 #19

    Gördel på kricka imorn nu!!och de vet du numret är ditt men se för fan till att göra den lite blöt den här gången :) 3 poäng nu boyz!!!!

    Rapportera

    Rapportera