Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tandsbyns FK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tandsbyns FK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarvi ledde med 4-0 och tappade och förlora med 5-4, helt sjukt för vi hade ju hela första halvlek men det räcker inte att bara jobba en halvlek utan att jobba båda
RapporteraDubbelbokade nr på 10 och 21, gör upp vem som ska ha vilket nr...för de går inte för sig att två spelare har samma nr! :)
Rapportera
Gedigen insats igår. Stabilt från målis till forwards. Även bänken gick in och öste på. Kul att se referaten i tidningarna att de tyckte vi spelade riktigt bra. Sen vet jag inte om jag håller med att det blev jämt. Vi var väldigt överlägsna tycker jag. Vi måste te x vunnit hörnstat med ca 20-5.Det brukar spegla match bilden bra. De hade mycket folk i s-området p g a av vårt tryck och då är det svårt att få de riktigt klara chanserna. Enligt Oviken tränaren så hade de spelat bra också vilket ger oss än mer cred. Nu plockar vi med oss denna match och fortsätter prestera i nästa match som ser betydligt tuffare ut, på papparet i alla fall, nämligen Stugun.
Nu städar vi i morgon 1500 och saden gör vi en kanonträning direkt efter, 1700.
Måndag U-match och onsdag a-match.
Ha en bra fortsättning av helgen.
PS Jag uppdaterar poängligan på måndag. Modem ni vet.....
Plus att det kanske inte gått så jättebra för oss på senaste tiden heller, så man var lite orolig. Men skönt att se lite trendbrott från våran sida med bra spel.
RapporteraSkönt å höra David. Sen till "Hej" anar lite ironi i det du skriver men....M/O slog senast ÖFK U19 så dom kan överraska nån enstaka match om man inte är på hugget :) , så förringa inte denna insats nu :)
Rapportera
Match för A-laget imorgon nu då, underbart sugen nu, ska bli otroligt trevligt...
RapporteraNu laddar vi med att kolla på när Sverige spelar oavgjort mot England ikväll !