Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tandsbyns FK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tandsbyns FK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
det ska vi göra också sen ska jag även sälja en nån bunt på Edenbos och Brödkällarn....
Nu har iaf SverigeLotten kommit som jag nämnt förrut, har gett ut några redan och jag tycker att alla ska försöka sig på att sälja några. dom kostar ju bara 25 kr/st så det kan ju inte vara så svårt att kränga iväg några. Vi gör det för oss själva.
Det blir mycket bättre och enklare för mig om ni ber mig om lotter istället för att jag ska jaga på er lotter, ta ert ansvar.
Vet att vissa har problem med att få iväg häftena och så, men ge er fan på att sälja skiten så går det sen :) ...
jaha grabbar... vi va några somkörde en liten intern resultat gissar tävling i tisdags på alla matcher utom våran... och vinnare är peppen och sebbe som får köra sten,sax, påse bäst av 3 för att avgöra vem som är slutliga vinnaren av hela 10 kr av alla som va med.. dom ni ska kräva på en 10:a är mig:P . Mats E,Ante E, Åke, JOhan B och den av er som förlorar.. så lycka till..!!
Ps. Ni hade ett rätt var hehe... Ds.
Faan grabbar !! Då var det dags att snöra på sig dojjorna lite tidigare än planerat!! SE UPP NU PAGE !!!!! =)
Rapportera
Direktorder ifrån Christer:
Alla som spelade igår ska ut idag/ikväll och springa av sig lite av stelheten så att det inte bara sjunker in. Detta är viktigt nu då vi har många matcher tätt inpå varandra. Stretcha ut lite och kom tillbaka som en fräsch lirare.
Även dom som inte spelade igår kan också ta och ge sig ut på en liten löpning.
Japp, grattis grabbar! Riktigt riktigt skönt att höra! Brassar, vad är det lixom!? I Tandsbyn så växer man ju upp med den där tekniken som behövs ändå.!
Rapportera
Grattis grabbar!! va j..la nice.. Underbart att se! :) Kram o hörs snart!!
Rapportera
tagga tagga tagga tagga nu för h*lvete...!!!inge underskattning ikväll killar spela som ni gjorde mot ytterhogdal så kommer det gå bra..!!!
Rapporteralycka till nu..!