Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tandsbyns FK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tandsbyns FK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Är bara tvungen att få säga någonting om domaren jag också. Har aldrig klagat förrut men han bommade en solklar hands fast han stod brevid. Hörnerna var diskutabla. Linjedomaren sa till vid ett tillfälle kanske skulle ta dom till hjälp lite mera. Om han tyckte det var för varmt så var det ju inte han som slet,? Har sett han som domare förrut och tyckt han varit bra. Måste ha haft en dålig dag.
Klart man ska få klaga lite på de enda på planen som får betalt för det de gör :) Det får de köpa, speciellt när spelarna lägger ned en massa timmar i veckan för att spela matcherna.
Rapportera
Förstår exets tankegång, inte minst i fallet Boije.
De få gånger jag sett honom in action som (fotbolls)domare har han skött sig exemplariskt.
Han har kunnat konversera med spelarna istället för att, som de flesta andra domare i skämtland, vifta med korten när det uppstår känsliga situationer.
Nu kanske den nya "policyn" kommit lite ivägen för det dock?
bra grabbar,, ni är grymma.. slappna inte av nu på träningarna och så... ses. k. :)
Rapportera
kan inte riktigt hålla med om de x:et han dömde totalt fel flera gånger han såg mkt men nonchalerade de totalt.
Rapportera
Läser med visst nöje matchreferaten från era matcher. Killen som skriver verkar dock aldrig vara nöjd med domarna, men det är ju inte CL det här. Tror nog att Wenna, Yda och Boije (som dömt de tre senaste och fått dåligt betyg) håller minst samma klass som de matcher ni spelar. Jag såg matchen igår, det verkade t.ex. som du hade svårt med en lite högre nivå och tuffare spel. Lätt att börja gnälla på domarn då, men han var ju konsekvent.
Rapportera
stämmer inte alls bra fredde, lutar nog mer åt 1-5, inte sant? :)
haha putooo, din studentpajas ! :)
Det är tydligen löpning/träning idagh?!?! ag kommer inteför jag skla vara med min klss och pimpa flaket till studenten imorn......
Men sjukt bra att vinna över fältis, näsyta vecka kommer jag komma och tränar och förhoppnongsvis spela matcth :) vi ses då"!!!! :)
För att försvara mig själv då. Jo jag har kanske varit lite anti mot domarna i mina referat, men även försökt ge lite ros också, inte alltid lätt dock som spelare :) . Men förra matchens domare var faktiskt usel den matchen och då snackar vi just den matchen, för att jag vet att han brukar vara bra, det skrev jag nog förra gången vi hade han också. Gillar hans personlighehet. Sen attacken mot mitt spelande är väl onödigt, jag vet att det inte var en av mina bättre matcher, men jag har helt klart en hel del saker att skylla på också, som jag inte orkar ta upp här. Men skit samma, jag ska försöka lyfta fram domarna lite mer istället, herr ex-domare. :) Bli inte arg på mig nu, jag är ju bara en simpel spelare som försöker skriva ett litet referat efter varje match.
Rapporteratack för mig