Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tortuna SK Herrlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tortuna SK Herrlaget.
Herrlaget
Följ oss för uppdateringar
FIXARDAG imorgon söndag. Vi ska fixa i omklädningsum mm. Hjälp att bära mm behövs.
Jag kommer att vara där från 10.00 på IP.
Tråkigt att planen inte är spelbar än på några veckor, som Thomas skrivit här under blir det både A och B lags matcher i maj och juni så det räcker pga detta! Ta det lugnt ikväll boys, så hörs vi efter helgen, trevlig Valborg!
Rapportera
Vi har inte plan som går att spela på så vi måste skjuta fram den. Deta gäller även b-lagsmatchen.
Jag har försökt pussla ihop ett datum för matchen men vi har inte lyckats hitta en dag som passar än. Så just nu gäller reservdatumet 29/6 som matchdag om vi inte kommer överens om datum.
Nästa match mot Medåker? Men står ju Valskog på startsidan. Är den inställd?
Rapportera
Det är självklart det bästa av bästa eftersom vi säljer det i laget. Jag söker fortfarande frivilliga till kvällen!!
Rapportera
Hej!
Newbody? Vad är detta? Är det de senaste på marknaden......... Lycka till i serien iaf i år!
Jag behöver frivilliga till valborg!! Kan någon göra en insatts & lägga lite tid på att sälja lite Newbody. Jag fixar ett tält vid IP där vi kan visa lite prover å ta lite beställningar. Det är mellan 19-20.30 . Det är ju för laget vi gör detta.
MVH Thomas Tats. :)
Ryktet säger att Thomas imorse rullade ut en helt ny matta på Tortuna IP. Därav vädjandet om bärhjälp, då en ny gräsmatta säkert väger en del.
Rapportera