Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tortuna SK Herrlaget

Följ

Herrlaget

Följ oss för uppdateringar
Följ
Tortuna SK
Fotboll
Herrlaget

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 5 aug 2010 Sten P

    Gubbs, om ni inte kan komma ner på träning så meddela i gästboken eller med SMS till Thomas. Det är viktigt att ni också berättar varför. Det är stor skillnad för oss ansvariga om det beror på jobb eller om man är bortrest eller sjuk, det blir liksom lite lättare då att ta ut ett lag på plats utan att - framförallt - Thomas ska behöva ringa en hel kväll för att "kolla läget"! Så nu när serien drar igång igen hoppas vi på skärpning angående detta!! Nu laddar vi för en av höstens tuffare bataljer, Värhulta på söndag!

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 aug 2010 ryktas

    att tuna har en del annat smått och gott på väg in innan fönstret stängs, strutas måste ersättas :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 aug 2010 Roger

    Svar till Etoo och övriga som undrar, På dagens träning var det 2 nya killar från Dingtuna, de kommer att vara med och träna lite nu för att se om de kommer att kliva över. Jag har haft dom i IK Franke tidigare samt i Norrby.

    Rapportera

    Rapportera

  • 4 aug 2010 Etoo

    Har det kommit nyförvärv?

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 aug 2010 Niklas

    bra fart i dag gubbar !! även på dom två nya spelarna. såg inte så dumma ut dom inte nu krigar vi på som vanligt å ser till att de blir tre poäng på söndag !!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 aug 2010 Thomas

    Riktigt bra krigat på träningen idag. Det blev mycke tempo & ni kämpade underbart. Så här ska det se ut då blir man glad. :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 aug 2010 Oscar W

    Slutar 19.15 idag så kan inte träna!

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 aug 2010 simon j

    kommer inte i dag så ni vet.

    Rapportera

    Rapportera

  • 3 aug 2010 simon

    kommer ej ikväll, kör lite rehab hemma med låret framför allsången :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 aug 2010 Sten P

    Nu är det viktigt att alla kör igång på allvar (om man är hemma förstås) så att vi börjar tagga till inför den rätt så mastiga och svåra augustimånaden. Vi bestämmer själva om vi ska vara med i toppen när månaden är slut, det väntar 4-5 riktigt tuffa matcher på raken nu och alla vet att TSK är bäst i serien om VI SJÄLVA VILL DET, annars är vi inte bättre än något annat lag. Så... kom igen nu och dra på Er fotbollsskorna from imorgon så kör vi mot 5:an!

    Rapportera

    Rapportera