Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tortuna SK Herrlaget

Följ

Herrlaget

Följ oss för uppdateringar
Följ
Tortuna SK
Fotboll
Herrlaget

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 18 okt 2010 Lagergren

    Ja förstår Thomas.

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 okt 2010 Thomas

    Det är tyvärr den ända tid som vi har fått tilldelade före jul. Därför är det extra viktigt att vi samlas en halvtimme före för att värma & dela in oss.

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 okt 2010 lagergren

    ganska kort tid med bara en timme inomhus. förra året var vi ganska många varje träning,
    eller?

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 okt 2010 erik

    Tack för igår samtliga inblandade!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 okt 2010 Thomas

    Nu finns bilder från gårdagen. :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 okt 2010 Niklas

    tack grabbar och tränare å allt som var på årsfesten igår var en mykt rolig tillställning !!!!!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 okt 2010 sten p

    Glömde givetvis att tacka de kanske viktigaste för att en kväll som igår ska funka styrelse, tjejerna i disken och serveringen och musiken, både levande och på band :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 okt 2010 Sten P

    Solen lyser som sagt, och snart ska man åka och se om Tortunas innebandygäng får ihop fullt lag i Hällaserien!
    Tack för igår både spelare och ledare, trevlig samvaro och det enda som väl inte var riktigt bra var uppslutningen totalt sett. Det är väl också ett tidens tecken på att vi inte har så mångalag igång som vi haft tidigare år. Men... till div. 5 vill många så även de yngsta kommer nog vilja spela där i framtiden och snart är det väl Er tur att stå för föryngringen i klubben, om ni fattar vad jag menar trots att det är söndag förmiddag! :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 okt 2010 Thomas

    Godmorgon solen lyser, nu kan ni uttnyttja dagen i solen. Det är friskvårdsdagen i bygdegården idag. Det är väl passande för en dag som denna. Tackar för igår grabbar vi ses. :) :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 okt 2010 Thomas

    Ja Nicke & alla som funderar ni är välkomna från 16.00 - 19.00. Sedan går vi 100m till Bygdegården för lite mat & dans. Fifa för dom som vill annars finns det läktarplatser för att kommentera spelet. :)

    Rapportera

    Rapportera