Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Tortuna SK Herrlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Tortuna SK Herrlaget.
Herrlaget
Följ oss för uppdateringar
Vi har nu fått till ett speldatum med IFK ang VLT. Det blir den 14/6 på så sett kan vi bli lediga direkt efter midsommar.
Rapportera
Jag kan inte se matchen ikväll Medåkers-IFK. Måste jobba fick extra strul bil idag. :(
Rapportera
Kommer inte träna idag Tisdag. Har ont lite överallt sen matchen. Får se om jag bara kommer jogga på torsdag.
// john
Kom igen gubbar, blir tydligen lite rehabträning för vissa ikväll men vi hoppas att vi åtminstone blir ett 20-tal som vi varit på sistone. Matchen i reservserien igår kväll är inte så mycket att orda om idag tycker jag. Vi gjorde vad vi kunde med ett betydligt yngre lag, all heder åt alla "pojkspelare" från gamla 95-96 laget som gör det så jäkla bra trots att vissa seniorspelare de möter inte alltid är så tekniska.... (Dvs kör över allt och alla)! Fortsätt utvecklingen så så kommer TSK ha ett bra seniorlag lång tid framöver.
Rapportera
Någon som känner sig manad att hämta mig på bjurhovda idag till träningen ?
Hör av er!
076-71 05 942
Under dagen beger jag mig till huvudstaden och hinner troligtvis inte hem till träningen. Syns på torsdag istället.
Rapportera
Viktigt att du som inte kan träna på torsdag men som tror du kan spela A-laget på lördag (gäller aktuella från de tidigare a-lagsmatcherna i maj) meddelar dig till Tats eller här på gästboken. Vi fick tyvärr ytterligare skador mot Romfa Mean Machine så det ser lite oroväckande ut inför SK 91 matchen.
Rapportera